Ankara Etimesgut'ta 35 m2 dükkan

 • Bankadan
 • 35 m2

Özellikler

  • Tapu no
   1301
  • Pafta
   -
  • Ada
   45255
  • Parsel
   1
  • Tapu Bilgisi
   Kat Mülkiyetli
  • Bina Yaşı
   4
  • Isıtma Sistemi
   Diğer
  • Kat Sayısı
   5
  • Bağımsız Bölüm
   14
  • Bulunduğu Kat
   0

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Teminat Bedeli
   !
   5.000 TL

Harita

Açıklama

Adres: Süvari Mh., Çınar Sk., No:44/14 Etimesgut / Ankara

Ulaşım: Dükkan, Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Süvari Mahallesi, Çınar Sokak ile 1751. Sokak köşesinde yer alan numarasını Çınar Sokaktan alan 44 kapı numaralı Yusuf Apartmanı'nın bodrum katında, 1751. Sokağa cepheli 14 bağımsız bölüm numaralı dükkandır. Etimesgut İlçesi Ankara'nın batısında bulunan son dönemde hızlı gelişen bir ilçedir. Taşınmazın bulunduğu Süvari Mahallesi ilçenin eski yerleşim alanlarından olup gecekondu yapıların yoğun olduğu bir bölge iken imar çalışmalarının tamamlanması ile bölgede 4-5 katlı konumuna göre giriş katları dükkan üst katları mesken nitelikli apartman tarzı yapılaşmanın çoğaldığı bir bölgedir. Dükkanın cepheli olduğu 1751. Sokak ticari olarak değerlendirildiğinde Sokağın başlangıcı olan Ahi Mesut Bulvarına cepheli iki binanın altında 3 adet dükkan bulunduğu, yine sokak içerisinde 2 adet dükkan bulunduğu sokağın Çınar Sokak ile birleştiği kısımda bulunan binaların altında sokağa cepheli 4 adet dükkan bulunduğu (3 tanesi hem 1751 Sokağa, hemde Çınar Sokağa cephelidir.) 1751 sokağın Çınar sokak bölümünde sadece taşınmazın bulunduğu görülmüştür. Sokak ticari potansiyel, müşteri celbi ve reklam kabiliyeti olarak değerlendirildiğinden vasat bir kapasiteye sahip olduğu söylenebilir. Karşısındaki binada 2 adet muayenehanenin bulunduğu bir sağlık ocağı yer almakta olup bölgeye az da olsa hareket katmaktadır. Dükkan 1751. Sokak'a cepheli olup bu kısımda 7/B adresli olması gerekirken Belediyede ve UAVT sisteminde Çınar Sokak 44/B adresli yer olarak gözükmektedir.

Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bina, 665 m2 alanlı 45255 ada 1 parsel üzerinde, 2' li blok nizamda betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Bina projesine göre, 1 bodrum, zemin, 3 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 6 katlıdır. Binanın dış cepheleri sıva üzerine akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Binanın giriş kapısı Diğer Açıklamalar camlı alüminyum doğramadır. Projesine göre binanın, 1. bodrum katında, su deposu, elektrik ve su sayaç holleri ve 13 ve 14 bağımsız bölüm numaralı iki adet dükkan, zemin katında, Çınar Sokağına göre ön cepheden apartman girişi, 3 adet mesken, 1. ve 2. Normal katlarında, her katta 3'er adet mesken, 3. normal katında, 3 adet çatı aralı mesken bulunmaktadır. Binada toplam 12 adet mesken, 2 adet dükkan nitelikli toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.

Dükkan, Süvari Mahallesi, Çınar Sokak'ta yer alan 44 numaralı binanın 14 numarasında yer almaktadır. Konu taşınmaz bina girişine göre sağ yan cephede, batı cephe konumludur. Dış kısımdan görüldüğü kadarı ile 14 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz projesinde ve yerinde, 1751. Sokaktan girişli, lokal alan + mutfak nişi, WC mahallerinden oluşmaktadır. Dükkanın giriş kapısı camlı demir doğrama, WC bölümüne ait olan tek iç kapısı hazır panel kapıdır. Taşınmazın zeminleri karo seramik kaplıdır. Duvarlar WC hacminde tavana kadar karo fayans kaplı, kalan duvarlar duvar kağıdı kaplıdır. Mutfak nişi bulunan kısımda, mermerit tezgah, tezgah altı ve üstünde laminant kapaklı suntalam gövdeli mutfak dolapları bulunmaktadır.

Dükkan sağlık ocağına yakın ve merkezi bir konumda yer alması, basit bir tadilatla içine girilebilecek olması açısından hem yatırım hem oturum amaçlı değerlendirilebilir.


Gizle Hepsini Gör