COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Çankaya Kızılay'da Kiracılı 70 m2 Ofis

Vakıftan 70m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 13930
Metre Kare 70m2
Ada 1171
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 39
Isıtma Sistemi Merkezi
Kat Sayısı 5
İskan Tarihi 22/03/1979
Ruhsat Tarihi 09/09/1976
Bağımsız Bölüm 15
Bulunduğu Kat 4

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

KIZILAY Mah. SÜMER 2 Sok. TEKİN APT. Apt. No: 37 / 15 ÇANKAYA / ANKARA

Açıklama

Özellikler: Ankara ili, Çankaya ilçesi, Kızılay Mahallesi, Sümer-2 sokak üzerinde yer alan, 37 kapı numaralı Tekin Apartmanı‟nın 4. normal katında yer alan 15 bağımsız bölüm no‟lu dairedir.Onaylı mimari projesinde ve yerinde yapılan incelemelerde brüt 70 m² kullanım alanına sahip olup; antre, hol, salon, mutfak, 2 adet oda, banyo, WC ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın salon ve oda zeminleri parke kaplı, duvarları ve tavanı ise ince sıva üzeri saten boyalıdır. Mutfak ve banyo zeminleri seramik, banyo duvarları fayans kaplıdır. Tavanları ise ince sıva üzeri plastik boyalıdır. Meskenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ise ahşap kapıdır. Pencereler PVC‟den mamuldür. Taşınmazın doğalgaz yakıtlı merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. 

Ana gayrimenkul, İncelenen onaylı mimari projesine göre bodrum, zemin, asma kat ve 5 normal kat olacak şekilde toplamda 8 kattan oluşmaktadır. Ana gayrimenkulün bodrum katında; kapıcı odası, kalorifer dairesi, 2 adet garaj, zemin katında; 3 adet dükkan ile 5 adet normal katların her birinde 3‟şer adet mesken yer alacak şekilde toplamda 18 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana gayrimenkule giriş zemin kattan sağlanmaktadır. Taşınmaz mesken vasıflı olup,hali hazırda iş yeri olarak kullanılmaktadır. Kiracılıdır.  Asansörün mevcut olduğu binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. Açık/Kapalı otopark imkanı bulunan binada, ısınma doğalgazlı kombi sistemi ile yapılacak şekilde tesisat bulunmaktadır.

Ulaşım:Taşınmaza ulaşım için; Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde güneydoğu istikametinde ilerlendiği takdirde Bulvar üzerinde yer alan Maltepe Camisini geçtikten yaklaşık 800 m sonra sağa değerleme konusu taşınmazın konumlu olduğu Sümer-2 Sokağına dönülür. Sokak üzerinde güney istikametinde ilerlendiğinde takdirde taşınmaz sol tarafta yer almaktadır. Taşınmaz Ankara İl Merkezi olarak bilinen Kızılay Meydanına yürüme mesafesindedir.Yakın çevresinde; Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Kızılay meydanı, Ziya Gökalp Caddesi, Atatürk Bulvarı, Namık Kemal Ortaokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güven Park bulunmaktadır. Taşınmaz, Kızılay meydanına 500 m, Gaz Mustafa Kemal Bulvarına 100 m, Atatürk Bulvarına ise 500 m mesafededir. Taşınmaz Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup, altyapı hizmetlerinden istifadesi tam, ulaşımı kolaydır.

Not: Taşınmaz mesken vasıflı olup,hali hazırda iş yeri olarak kullanılmaktadır.Mevcutta kiracısı olup,kira getirisi bulunmaktadır. Çankaya Belediyesi İmar Müdürlüğü'nden alınan şifahi bilgiye göre, söz konusu parsel, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı‟nda 6 kat olup „Konut + MİA (Merkezi İş Alanı) alanı‟ nda kalmaktadır. Ayrıca ana gayrimenkulün konumlu olduğu parselin 28 m² yola terkin bulunduğu ancak henüz uygulama yapılmadığı şifahen öğrenilmiştir. 22.03.1979 tarihli yapı kullanma izin belgesi (iskan) ve 09.09.1976 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.

Kira getirisi ortalama aylık 1290 tl olup, gayrimenkul 15 yılda amorti etmektedir.