COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Çankaya Fidanlıkta Kiracılı 136 m2 Ofis

Vakıftan 136m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 13931
Metre Kare 136m2
Ada 1060
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 57
Isıtma Sistemi Merkezi
Kat Sayısı 7
Bağımsız Bölüm 4
Bulunduğu Kat 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

FİDANLIK Mah. MİTHATPAŞA Cad. MİTHATPAŞA AP. Apt. No: 39 / 4 ÇANKAYA / ANKARA

Açıklama

Özellikler:Ankara ili, Çankaya ilçesi, Fidanlık Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi üzerinde yer alan, 39 kapı numaralı Mithatpaşa Apartmanı’nın 2. normal katında yer alan 4 bağımsız bölüm no’lu dairedir. Gayrimenkule giriş zemin kat seviyesinden sağlanmakta olup, taşınmaz bina girişine göre 2. Normal katta sağ cephede konumlanmaktadır. Taşınmaz, onaylı mimari projesinde ve yerinde yapılan incelemelerde brüt 136 m² kullanım alanına sahip olup; antre, hol, salon, mutfak, 3 adet oda, soyunma odası, banyo, WC ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Taşınmazın salon ve oda zeminleri parke kaplı, duvarları ve tavanı ise ince sıva üzeri saten boyalıdır. Mutfak ve banyo zeminleri seramik, banyo duvarları fayans kaplıdır. Tavanları ise ince sıva üzeri plastik boyalıdır. Meskenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ise ahşap kapıdır.Taşınmazın ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı merkezi ısıtma sistemi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz mesken vasfında olup, halihazırda iş yeri olarak kullanılmaktadır.Kira getirisi bulunmaktadır.

Ana gayrimenkul, İncelenen onaylı mimari projesine göre bodrum, zemin, 7 normal kat ve teras kat olacak şekilde toplamda 10 kattan oluşmaktadır.Ana gayrimenkulün bodrum katında; kapıcı odası, çöp toplama odası, ısı merkezi, zemin katında; 2 adet depolu mağaza, 7 adet normal katların her birinde 2’şer adet mesken ile teras katında 1 adet mesken yer alacak şekilde toplamda 17 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 

Ulaşım:Taşınmaza ulaşım için; Ziya Gökalp Caddesi üzerinde kuzeydoğu istikametinde ilerlendiği takdirde Cadde üzerinde yer alan Çankaya Belediyesi’ni geçtikten yaklaşık 800 m sonra sola taşınmazın konumlu olduğu Mithatpaşa Caddesine dönülür. Cadde üzerinde kuzey istikametinde ilerlendiği takdirde taşınmaz sağ tarafta konumludur.Altyapı hizmetlerinden istifadesi tam, ulaşımı kolaydır. Taşınmaz Ankara İl Merkezi olarak bilinen Kızılay Meydanına yürüme mesafesindedir.Bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir.Taşınmazın yakın çevresinde; Kocatepe Cami, Çankaya Belediyesi, Mimari Kemal İlköğretim Okulu, Meşrutiyet Caddesi, Ziya Gökalp Caddesi ve TED Üniversitesi (Kolej meydanı) bulunmaktadır. Taşınmaz, Kızılay meydanına 800m, Kurtuluş Parkına 1km, Kolej meydanına ise 800m mesafe uzaklıktadır.Taşınmaz Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup tamamlanmış altyapıya sahiptir. 


Not:Taşınmazın tapu vasfı meskendir. Halihazırda iş yeri olarak kullanılmak olup kiracılıdır. 11.06.1962 Tarihli Yapı Ruhsat Belgesi ve 28.08.1963 Tarihli Yapı Kullanım İzin Belgesi(İskan) mevcuttur. 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı’nda 9 kat, Hmax; 24.50 m, olup ‘Ticaret Yolu – MİA (Merkezi İş Alanı) alanı’ nda kalmaktadır.

Kira getirisi ortalama aylık 2.000 tl olup, gayrimenkul 16 yılda amorti etmektedir.