COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Amasya Suluova Ayracı Köyünde Kargir Ev ve Arsası

Bankadan 2 476m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12228
Oda Sayısı 2
Metre Kare 476m2
Ada 115
Parsel 5
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 20
Kat Sayısı 1
Arsa Yüzölçümü 2181

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Ayrancı Köyü, Köyiçi Mevkii, 115 ada 5 parsel Suluova/Amasya

Amasya Suluova Ayracı Köyünde Kargir Ev ve Arsası

Açıklama

Köy yerleşik alanı içerisinde, Üç cephesinin kadastral yol ile cepheli olmasıyla dikkat çekici, 2181.75 m2 TEK HİSSELİ ARSA üzerinde, 476.00 m2 kapalı alan sunan MÜSTAKİL EV

Ulaşım:  Amasya ili, Suluova ilçesi, Ayrancı Köyü, Köyiçi Mevkii, 2181.75 m2 yüzölçüme sahip 115 ada 5 parsel üzerinde, TEK KATLI KARGİR EV AHIR SAMANLIK VE ARSA vasıflı taşınmazdır. Taşınmaza ulaşım için Amasya­-Samsun karayolu üzerinde Suluova ilçesi istikametinde ilerlenir. Kurnaz Köyü içerisinden sola Küpeli­-Ayrancı Köy yoluna girilerek Küpeli Köyü içerisinden Ayrancı Köyüne ulaşım sağlanır. Taşınmazların Amasya-­Samsun karayoluna yakın mesafede ve cepheli olmaları sebebiyle ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Taşınmazın çevresinde benzer nitelikte taşınmazlar ile Küpeli, Kulu, Ortayazı, Salucu Köyleri bulunmaktadır. Bölge halkı genellikle hayvancılıkla ve tarımla geçimini sağlamaktadır. Ayrancı Köyü, Suluova İlçe merkezine yaklaşık 9 km, İl merkezine 25 km mesafededir. Ulaşım hususi araçlarla sağlanabilmekte olup, köy merkezinde konumlu olmasından dolayı ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Bölgede geneli sulu tarım arazilerinden oluşmaktadır. Bölgede yapılaşma düşük seviyede olup, genellikle köy yerleşik alanı sınırları içerisinde müstakil 1­2 katlı yapılaşmalar ve köy yerleşik alanı sınırları dışında çeşitli hayvancılık tesisleri şeklinde görülmektedir.

Özellikler:  TEK KATLI KARGİR EV AHIR SAMANLIK VE ARSA vasıflı olup, bağımsız bölüm içermemektedir. 115 ada 5 parsel Köyiçi Mevkii sınırları içerisinde 2,181.75 m2 yüzölçüme sahip TEK KATLI KARGİR EV AHIR SAMANLIK VE ARSA vasıflıdır. Parselin kuzey-­güney­doğu cepheleri kadastral yol ile, batı ve güneydoğu cephesi komşu parseller ile sınırlıdır. Parsel üzerinde tek katlı yığma tarzda inşa edilmiş ev, ev yapısına bitişik ahır,samanlık ve eski ev ve sundurma tarzda inşa edilmiş depo hacimleri bulunduğu görülmüştür. Kadastro Müdürlüğünden alınan bilgiye göre ahşap ev yapısı kadastro paftasında yaklaşık 110 m2, ahır 240 m2, samanlık 92 m2, eski ev yapısı 34 m2 olmak üzere toplam kadastro paftasına işli yapı alanları toplamı 476 m2 dir. Ayrıca parsel içerisinde bir bölümü kadastral yolda kalan yaklaşık 184 m2 alanlı depo yapısı mevcuttur. Ahşap ev yapısının dış cephesi sıva üzeri boyalı, pencere doğramaları pvc, çatısı ahşap üzeri kiremit örtülüdür. Ahır yapısına bitişik eski ev yapısı ahşap tarzda inşa edilmiş olup, dış cephesi kireç badalı, pencere doğramaları ahşap, çatısı ahşap üzeri kiremit örtülüdür. Ahır ve samanlık yapıları birbirine bitişik olup, dış cepheleri sıva üzeri boyasız, çatısı ahşap üzeri kiremit örtülüdür. Depo yapısının bir bölümü sundurma, bir bölümü yığma tarzda inşa edilmiş olup, bu yapının bir bölümü kadastral yola tecavüzlü durumdadır. Amasya İl Özel İdaresi arşivinde yapılan incelemede parsel üzerinde yer alan yapılara ait herhangi bir yasal dayanağa ulaşılamamıştır. Yapıların iç özellikleri görülememiş olup, yapı kaliteleri düşük seviyededir.

İmar Durumu: Özel İdare Genel Sekreterliği’nce tasdik edilerek aynı yönetmeliğin 57.maddesi gereğince Köy İhtiyar Heyeti kararı alınarak Köy Karar Defterine işlenmek suretiyle İnşaat yapılabilecektir. Yönetmelik gereği bu parsel taban alanının %40’ı olan 872,70 m2 geçmemek ve yükseklik olarak Hmax:6,50 m (2 kat) olmak koşulu ile inşaat yapılabilecektir. Parsel üzerinde oluşturulan toplam kapalı alan mevcut imar yönetmeliği sınırlarını aşmamaktadır.

Not: Taşınmazın tapu niteliği "TEK KATLI KARGİR EV AHIR SAMANLIK VE ARSA" olarak geçmektedir. Cins tashihine konu yapı ile ilgili yapılan resmi kurum incelemelerinde taşınmazlara ait herhangi bir resmi evrağa ( ruhsat, mimari proje vb.) ulaşılamamıştır.