COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Amasya Merkez Kirazlıdere Mahallesi Yücelen Evler Sitesinde 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 120m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11551
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 120m2
Ada 1431
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 9
Kat Sayısı 6
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 8

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

KİRAZLIDERE MAHALLESİ, KIRÇİÇEĞİ SOKAK, YÜCELEN EVELER SİTESİ, B BLOK, NO: 28, DAİRE: 8 MERKEZ/AMASYA

Açıklama

Ulaşım:  Amasya İli, Merkez İlçesi, Kirazlıdere Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Kırçiçeği Sokak üzerinde konumlu 28 kapı numaralı Yücelen Evler Sitesi içerisinde, BB blok bünyesinde 1. Bodrum katında yer alan 8 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Taşınmaz, bölgenin ana arterlerinden olan Terminal Caddesi'ne yakın konumda yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut amaçlı ve 1-2 bodrum + zemin + 3-4 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın yüksek yoğunlukta olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölge, orta ve orta üstü düzey gelir grubuna sahip insanların ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölge özelliğini taşımakta olup, toplu taşıma araçlarınında güzergahı olan Terminal Caddesi'ne olan yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır. Taşınmaza Kirazlıdere Camii, Müftü Mehmet Tevfik Ortaokulu ve Amasya Sabuncu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yakın mesafelidir.

Özellikler: B blok 8 numaralı bağımsız bölüm binaya kuzey üzerindeki ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 1. Bodrum katında ve sol tarafta yer almakta olup, kullanım alanı onaylı mimari projesine göre 120 m² ve yerinde yapılan ölçümlere göre 121 m2 alanlıdır. Bağımsız bölüm, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, tuvalet, 2 adet balkon ve antre bölümlüdür. Yerinde yapılan incelemelerde salon hacmi sınırları içerisinde bina girişine göre sol cephede yaklaşık olarak 0,25 cm fazla çıkma yapılması sebebi ile mimari ve alan olarak uyumsuz olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu proje hilafı basit tadilat ile düzeltilebilir nitelikte olup; mevcut alan büyümesinin taşınmaz değerine olumlu yönde katkısı bulunmamaktadır. Zeminler mutfak, banyo ve tuvalet bölümlerinde seramik, salon ve odalarda ise laminat parke kaplıdır. Duvarlar antre, mutfak, salon ve odalarında alçı sıva üzeri plastik boyalı, banyo ve tuvalette seramik kaplamadır. Bağımsız bölüm ana giriş kapısı çelik, iç bölümlere açılan kapılar panel ahşap, pencereler çift cam PVC doğrama; mutfakta dolaplar MDF, tezgah ise granittir. Bağımsız bölümde ısınma, doğal gaz yakıtı kullanılmak suretiyle kombi sistemi ile sağlanacak şekilde tesisat bulunmakta olup, banyosunda duşa kabin ve mutfakta bulunan balkon alanında katlanabilir cam uygulaması mevcuttur.

B blok 8 no.lu bağımsız bölümün bulunduğu bina; 4955,10 m² alanlı arsası üzerinde, betonarme inşaat tarzında ve blok nizamda, 4 bodrum + zemin + 2 normal katlı olmak üzere toplam 7 katlı olarak inşa edilmiştir. B bloğun 4. Bodrum katında 2 adet mesken, 3. Bodrum katında 2 adet meskeni, 2. Bodrum katta blok girişi ve 2 adet mesken, 1. Bodrum, zemin kat ve 2 normal kattın herbirisinde 2 adet mesken olacak şekilde binada toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi vaziyet planında gösterilmiş olup, projesine uygun olarak kuzey cephe üzerinde 2. Bodrum kat seviyesinde bulunmakta iken; yerinde yapılan incelemelerde toprak dolgu alanının yaklaşık olarak 3 metre harfedilerek 3. Bodrum kat mertbesinden sağlandığı tespit edilmiştir. Blok giriş kapısı camlı alüminyum doğramalıdır. Yapının ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, giriş bölümünde duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır.Asansörün mevcut bulunduğu yapının dışı sıva üzeri cephe boyalıdır. Parsel bünyesinde açık otopark imkanı bulunanan yapıda, ısınma doğal gaz kombi sistemi ile yapılacak şekilde tesisat bulunmaktadır.

Not: 12.09.2013 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.