Alanya Mahmutlar Mahallesinde 2+1 Daire

Şirketten • 2 + 1 • 99m2

Özellikler

Tapu no 5121
Pafta -
Ada 440
Parsel 5
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Diğer
Bina Yaşı 12
Kat Sayısı 8
Natamam Evet
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 8

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Mahmutlar Mahallesi, Namık Kemal Caddesi, No:8 Yaman Apt. Kat:2 D:5 Alanya / ANTALYA

Açıklama

Ulaşım: Atatürk Caddesi üzerinden doğu istikametinde ilerlerken Doris Aytur Otelin doğusunda yer alan Namık Kemal Caddesi üzerinden kuzey istikamatine dönülür. Konu taşınmaz bu cadde üzerinde 150m ileride yolun sağında 440 Ada 5 Parselde konumludur. Gayrimenkulün bulunduğu bölge, orta ve iyi gelir grubunun ikamet ettiği 5-11 katlı eski ve yeni apartmanların, sitelerin ve otellerin bulunduğu bir bölgedir. Taşınmazın yakın çevresinde; Doris Aytur Otel, Yenisey 3 Sitesi, Sunset 3 Sitesi, Milan Residence 1, May Garden Otel, Namık Kemal Caddesi, Atatürk Caddesi ve yaklaşık 270m güneyinde de deniz bulunmaktadır. Taşınmaz belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanan bir bölgede konumludur. Ana artere cephesi olması sebebi ile ulaşım son derece rahat bir şekilde sağlanmaktadır.

Özellikler: (8) no.lu bağımsız bölüm; ana taşınmazın 2. Katında, bina girişine göre sol arkada, 2. Kata merdivenlerden çıkışta solda, asansörden çıkışta sağa dönüşte ileride solda konumlu olan dairedir.

Güney-batı cepheli olan taşınmaz projesine göre antre, salon+mutfak, 2 oda, banyo, 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 94m2 genişliğindedir. Taşınmazın ekspertizi dışarıdan yapılmış olup iç mekan özellikleri net olarak bilinememektedir. Dışarıdan gözlemlendiği kadarı ile balkon kapı ve pencereleri pvc doğramadır ve panjur bulunmaktadır. 

Projesinden farklı olarak batı cephede yer alan yatak odası duvarında dışa doğru yaklaşık 1m çıkma yapılmış ve 3m2 lik büyüme sağlanmış, banyo havalandırmasının 2m2 lik kısmı banyo alanına dahil edilerek toplamda brüt 5m2 lik bir büyüme sağlanmıştır.

13.10.2005 tarih 661 no.lu yeni yapı ruhsat bulunmakta olup henüz yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır. Taşınmazın 19.08.2008 tarihli yapı denetim firmasının faaliyetlerini durdurmasından dolayı Yapı Tatil Tutanağı (%90 inşaat seviyesinde iken) bulunmaktadır. Taşınmazın Alanya Belediyesi imar işlerinde yapılan inceleme neticesinde ana taşınmazın yapı denetim firmasına olan borçlarının ödenmesi, yapı ruhsatının yenilenmesi ve belediyeye olan şantiye suyu borçlarının ödenmesi sonrasında inşaatının tamamlanacağı ve iskan alınabileceği öğrenilmiştir.

Ana taşınmaz atıl vaziyette olup bakım gerektirmektedir. Ayrıca binada henüz oturum bulunmamaktadır.