1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Ağrı Merkez Hürriyet Mahallesi'nde 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 105m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 17847
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 105m2
Ada 837
Parsel 7
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 13
Kat Sayısı 6
Bulunduğu Kat 6
Bağımsız Bölüm 30

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Hürriyet Mahallesi Namık Sezgin Sokak No:22/21 Merkez/Ağrı

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz binanın 6. katında bina girişine göre arka cephede yer alan 30 numaralı bağımsız bölümdür. Gayrimenkulde 3 oda, salon(misafir odası), koridor. mutfak, banyo, lavabo, wc ve 1 adet balkon bulunmakta olup yaklaşık brüt 105m2  kullanım alanlıdır. Taşınmaz güneybatı cephelidir. 

Taşınmazın bulunduğu bina 450,46 m² alanlı parsel üzerinde inşa edilen 1 adet bloktan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu taşınmaz zemin kat + 6 normal kat olmak üzere toplam 7 kat olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın yer aldığı binanın Zemin katında 9 adet dükkan, kazan dairesi ve bina girişi: 1. Normal kat dahil katların her birinde 4 er adet mesken olmak üzere toplam 33 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bina girişi zemin katta doğu cephededir. 

Ulaşım: Ağrı ili, Merkez ilçesi, Hürriyet Mahallesi, Namık Sezgin Sokak No: 22/21 açık adresinde konumludur. Taşınmaza ulaşım bölgenin ana arterlerinden olan Vali Konağı Caddesi üzerinden doğu istikametinde ilerlerken sola Namık Sezgin Sokağa dönüldükten sonra kuzey yönünde yaklaşık 140 m ilerlenerek sağlanmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu binanın girişi Namık Sezgin Sokaktan sağlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Cumhuriyet İlkokulu, Ağrı il Sağlık Müdürlüğü, Lise Camii yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge alt ve orta gelir seviyesine sahip vatandaşların talep ettiği bölgedir. Taşınmazın yer aldığı bölge genel olarak mesken alanı olarak planlanmış olup, çok katlı ve müstakil tarzda inşa edilmiş yapılar mevcuttur. Alt yapı ve belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Not: Ağrı Belediyesi imar ve şehircilik müdürlüğünden alınan bilgiye göre, değerlemeye konu taşınmazın yer aldığı parsel, 1/1000 ölçekli U.I.P na göre, Konut Alanında kalmakta olup Bitişik nizam 6 kat yapılaşma şartlarına sahiptir. İlgili belediye çalışanından alınan bilgiye göre konu taşınmazın yer aldığı parselin yaklaşık 1 m² yola terki bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgenin Kentsel Dönüşüm Alanı ilan edilmediği, Riskli alan ya da Rezerv alanda kalmadığı tarafımıza belirtilmiştir. Tarafımıza ibraz edilen tapu senedi ile değerlemesi yapılan gayrimenkulün, ada/parsel bazında yerinin doğruluğu imar planının zemine aplike edilmesinden, bağımsız bölüm bazında yerinin doğruluğu ve kullanım alanının mimari projesi ile uyumlu olduğu ise, Tapu Müdürlüğünde mevcut bila onay tarihli kat irtifakına esas mimari projesi incelenerek tespit edilmiştir. İlgili kurumlarda yapılan incelemelerde taşınmaza ait yapı ruhsatına ulaşılmıştır. Ağrı Kadastro Müdürlüğünde yapılan incelemelerde 837 ada 7 parselin 191 ada 64, 69, 73 ve 90 parsellerin tevhidinden meydana geldiği ve ulaşılan yapı ruhsatının 191 ada 73 parsel için alındığı tespit edilmiştir. Ağrı belediyesi Yapı Denetim biriminde yapılan incelemelerde konu taşınmazın yapı denetime tabi olmadığı bilgisi alınmıştır. Taşınmazın dosyasında herhangi bir encümen kararı, yapı tatil zaptı, yıkım kararı vb. olumsuz belge bulunmadığı şifahen öğrenilmiştir. Bununla birlikte inceleme yapılan gün içerisinde işlem için dosyasından alınmış belgelerin mevcudiyeti olasılığı göz ardı edilmiştir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.