COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ağrı Diyadin Murat Mahallesinde 60 m2 Dükkan

Bankadan 60m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12222
Metre Kare 60m2
Ada 85
Parsel 7
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 6
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 4
Bağımsız Bölüm 4
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

MURAT Mah. KAYMAKAM ÖZGÜR AZER KURAK Cad. No: 33 / Z3 DİYADİN / AĞRI

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Diyadin Stadı ve Hükümet Konağı yakın MERKEZİ KONUMDA, Tercih edilen bir bölgede, Resmi evraklarının bulunuyor olması avantaj, 60.00 m2 DÜKKAN (Lütfen dikkat: Yan dükkanlarla birleşiktir. Sadece 4 nolu dükkanın tapusu satılıktır. Ayrıma işlemi ya da diğer dükkanları da satın almak kararı alıcıya aittir)
Özellikler: Zemin katta yer alan 4 bağımsız bölüm no’lu dükkan nitelikli taşınmazdır. Bina girişine göre ön tarafta, yol cepheli konumludur. Onaylı mimari projesine göre 4 no'lu bağımsız bölüm 60 m2'dir. Mevcutta zemin katta bütün bağımsız bölümlerin ara duvarları kaldırılarak dükkanlar birleştirilmiş ve tek hacim olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz kat, kattaki konum ve kullanım alanı olarak projesine uygundur. Dükkan girişi alüminyum doğramadan olup cephe uzunluğu yaklaşık 3,7 m'dir.

Taşınmazın bulunduğu bina , tek blok halinde III/A yapı sınıfında, bitişik nizamda, bodrum + zemin + 4 normal kat olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Binanın zemin katında 5 adet dükkan ve bina girişi; 1. normal kat dahil olmak üzere diğer tüm katlarında 3'er adet mesken bulunmakta olup ana yapıda toplam 17 adet bağımsız bölüm tapuya tescil ettirilmiştir. Binanın dış cepheleri sıva üzerine akrilik esaslı boyadır. Binanın girişi KAYMAKAM ÖZGÜR AZER KURAK caddesi cephe hattına göre zemin kattan arka (batı) cepheden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğramadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.
Ulaşım: Kaymakam Özgür Azer Kurak Caddesi üzerinden Güneybatı istikametinde ilerleyerek Diyadin Hükümet Konağı karşı konumlu 
olan konu taşınmazın bulunduğu yol cepheli yapıya ulaşılır. Taşınmazın yakın çevresinde Diyadin Stadı, Diyadin Hükümet Konağı gibi röper noktaları bulunmaktadır. Bölge genelinde yapılaşma ayrık nizam 2-­3 katlı yapılardan ve boş arazilerden oluşmakta olup, genellikle mesken olarak kullanılmaktadır. Bölgede yapılaşma eski olup, genel olarak bina yaşları yüksektir. Herhangi bir alt yapı problemi olmamakla birlikte belediye imkanlarından tam olarak istifade etmektedir. Toplu taşıma ulaşımı mevcuttur.
Not: Mevcutta zemin katta bütün bağımsız bölümlerin ara duvarları kaldırılarak dükkanlar birleştirilmiş ve tek hacim olarak kullanılmaktadır. Sadece 4 nolu dükkanın tapusu satılıktır. Ayrıma işlemi ya da diğer dükkanları da satın almak kararı alıcıya aittir. Ana taşınmazın yapı ruhsatı bulunmaktadır.