Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Afyonkarahisar Dazkırı Yukarı Yenice Köyünde Müstakil Ev

Bankadan 1 690m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 6154
Pafta 3
Ada -
Parsel 4373
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 37
Kat Sayısı 1
Arsa Yüzölçümü 1215

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 10

Adres

Yukarıyenice Köyü Köy Köy Sokağı No:189 Dazkırı/Afyonkarahisar

Açıklama

Ulaşım; Taşınmaza ulaşım; Afyon Denizli Yolu üzerinde ilerlerken sağa Yukarıyenice Köyü yoluna dönülür. Yaklaşık 500 metre sonra sağda yer alan parsel değerleme konusu taşınmazdır. Taşınmazın yakın çevresinde kendisi gibi, müstakil evler ve müştemilatları ve boş parseller bulunmaktadır. Taşınmaz konum itibaren Dazkırı ilçe merkezinin Güneybatısında yaklaşık 2 km mesafede yer almaktadır.

Özellikler; Taşınmazın bulunduğu 1.215,00 m2 alanlı parsel üzerinde mahallinde, ayrık nizamda, yığma inşaat tarzında, 2 katlı olarak müstakil ev, müştemilat yapıları, besi ve hayvancılık alanları yer almaktadır. Parsel üzerinde yer alan yapılara ait Afyonkarahisar İl Özel İdaresinde proje ve ruhsat belgeleri bulunmamaktadır. Kadastro müdürlüğünde yer alan paftasında ise parsel üzerinde tek katlı 260 m2 alanlı ev ve ahır yapısı, 41 m2 samanlık yapısı işli gözükmektedir. Yerinde yapılan incelemede samanlık ve ahır yapısının yıkılmış olduğu ev alanının ise mevcut olduğu görülmüştür. Ev yapısının taban oturumu 120 m2 dir. Mahallinde ise paftasına işli olan tek katlı Müstakil ev, mahallinde ise iki katlı olup zemin kat 120 m2, 1. Kat 120 m2 toplam 240 m2 dir. Parsel üzerinde paftasında işli olmayan 80 m2 yapı, 240 m2 açık besi, 130 m2 tente yapısı yer almaktadır. 2 katlı müstakil ev; dış cephesi taş duvar üzeri toprak sıvalıdır. 41 m2 samanlık ve 140 m2 ahır yapısı; Samanlık yapısı yerinde yıkılmış vaziyettedir. Ahır yapısı yerinde harabe vaziyette olup yıkılmış vaziyettedir. 80 m2 yapının; dış cephesi taş duvar üzeri toprak sıvalıdır. 240 m2 alanlı açık besi alanının; çevresi duvarla örülmüştür. Dış cephesinin duvarları sıvasızdır. 130 m2 tente; Çelik direkler üzerine yapılmış olup çatısı çelik çatı üzeri kaplaması saç kaplamadır.

Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede genellikle müstakil ev ve müştemilat yapıları amaçlı ve 1-2 normal katlı yapılar olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın orta yoğunlukta olduğu bölgede sosyal yasamın gerektirdiği sağlık ocağı, okul, market gibi sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölge, alt ve orta düzey gelir grubuna sahip insanların ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölge özelliğini taşımaktadır.