COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Adıyaman Gerger Kelaşan Mahallesi'nde 323 m2 2 Katlı Bina

Bankadan 3 323m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12154
Oda Sayısı 3
Metre Kare 323m2
Ada 187
Parsel 10
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 11
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 220

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Kelaşan Mahallesi Yılmazlar Sokak No:14 187 ada 10 parsel Gerger/Adıyaman 1200705968 ­1191106283

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Özellikler: 220,77 m2 parsel üzerinde 2 katlı yapı bulunmaktadır. Dışardan yapılan incelemede konu parsel üzerinde bulunan yapının alanı ve özellikleri tespit edilememiştir. Gerger Belediyesinde yapılan araştırmada konu mülke ait sistemsel onaylı olduğu beyan edilen fakat imzasız ve mühürsüz olduğu tespit edilen Yapı Ruhsatı ve Yapı Kullanma Belgesinin bulunduğu tespit edilmiştir. Parsel üzerinde bulunan binanın zemin katının 161,73 m2 alanlı ambar, üst katının 161,73 m2 alanlı konut kullanımlı olduğu belirtilmiştir. 1 adet salon, 3 adet oda, 1 adet mutfak, 1 adet banyo, 1 adet balkon bulunmaktadır. Parsel üzerindeki yapının bakımsız olduğu görülmüştür. Dışarıdan yapılan gözlemlerde zemin katının ambar(depo), üst katının konut kullanımında olduğu,binanın dış cephesinin ince sıvalı olduğu, üst kat pencerelerinin pvc doğrama olduğu tespit edilmiştir.Konut kullanım alanlı olduğu düşünülen hacmin giriş kapısı demir doğramadır. Depo olduğu düşünülen zemindeki hacmin girişinin kısmen briket ile kısmen de demir doğrama kapı ile kapatıldığı görülmüştür. Deponun girişinin kapatıldığı demir doğrama kapının ve örülen biriketin işlevselliğinin yetersiz olduğu tespit edilmiştir.
Ulaşım:  Konu mülke ulaşım ilçenin ana ulaşım arterlerinden olan Cumhuriyet Caddesi üzerinden kuzeyinde yer alan Hürriyet Caddesine bağlanılır, 
kuzey yönde yaklaşık 60 metre kadar ilerlendikten sonra Batısından bağlantı sağlanan Yılmazlar sokağına girilir. Sokak üzerinde batı yönde yaklaşık 40 metre kadar ilerlendikten sonra sağda ( Kuzeyde ) kalacak şekilde bulunan parsele ve üzerinde inşa edilmiş konu taşınmaza ulaşılır. Konu taşınmaza yakın konumda, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Gerger Kaymakamlık binası, ve Belediye binası bulunmaktadır. Konu mülk merkezde olup çeşitli dükkan mağaza ve iş yerlerine yakın konumludur. Konu taşınmazın bulunduğu bölgede genelde yapılar eski olup 2 veya 3 katlıdır. Bölge genel itibari ile alt ve orta gelir grubuna mensup kişiler tarafından tercih edilmektedir.
Not: Yapı Ruhsatı ve Yapı Kullanma Belgesinin bulunmaktadır. 01/03/2011 ­tarihli söz konusu yapı ruhsatı imzasız ve mühürsüz olduğundan geçersiz kabul 
edilmiştir. 04/03/2012 ­ tarihli söz konusu yapı kullanma belgesi imzasız ve mühürsüz olduğundan geçersiz kabul edilmiştir.