Adana Seyhan'da Satılık Müstakil Bina

 • Şirketten
 • 2086 m2
 • 6

Özellikler

  • Tapu no
   2297
  • Pafta
   -
  • Ada
   1486
  • Parsel
   361
  • Tapu Bilgisi
   Cins Tashihi
  • Bina Yaşı
   16
  • Isıtma Sistemi
   Klima
  • Kat Sayısı
   3
  • Bağımsız Bölüm
   1

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0

Harita

Açıklama

Açık adres: Sakarya Mahallesi, 55029 Sokak, No: 2, Turkcell binası, Seyhan / ADANA

Ulaşım: Konu taşınmaz, Adana İli, Seyhan İlçesi, Sakarya Mahallesi, 55029 Sokak üzerinde yer alan 2 no’lu binadır. Taşınmaz hâlihazırda boş durumdadır. Taşınmaza ulaşım, Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinde ve Mersin istikametinde devam edilirken Havaalanı Kavşağı geçildikten yaklaşık 450 metre sonra yolun sağ tarafında yer alan 55029 Sokak’a girilerek sağlanmaktadır. Yakın çevresinde benzer özelliklere sahip küçük sanayi tesisleri, oto showroomları, akaryakıt istasyonları ve mesken olarak kullanılan 1 - 2 katlı müstakil evler bulunmaktadır. Konumu, ulaşım rahatlığı ve bölgenin tamamlanmış altyapısı taşınmazın değerini olumlu yönde etkilemektedir. Bölge, Seyhan Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Turhan Cemal Beriker Bulvarı 75 m., Adana Şakirpaşa Havaalanı 1,2 km., Adana Sanayi Odası 1,5 km., Seyhan Belediyesi 2,2 km., Adana Büyükşehir Belediyesi 2,8 km. mesafededir.

Özellikler: Betonarme karkas yapıda inşaa edilmiş bina 2.086 m2 kullanım alanına sahiptir. Bodrum, zemin ve normal kat olmak üzere toplam 3 katlı olup 1616 m2 alan üzerine kuruludur. 878 m2'lik bodrum katta sığınak, depo ve makine dairesi, 878 m2'lik zemin katta ofisler, matbaa, yemekhane, mutfak, giyinme odaları ve WC bulunmakta olup 330 m2'lik normal katında ofis ve wc bulunmaktadır. Parsel alan düz ve eğimsiz bir topografik yapıdadır. Dikdörtgen biçiminde bir geometrik şekle sahiptir. Sınırları betonarme ihata duvarı üzeri demir korkuluk ile belirlenmiştir. Parselin, 55029 Sokak ile yerinde açılmamış henüz fiziken açılmamış imar yoluna cephesi bulunmaktadır. Yapının oturumu dışında kalan alanlar saha betonu ile kaplıdır. Bölgede altyapı tamdır. Yapılan tapu kayıt incelemesinde taşınmaz üzerinde herhangi bir takyidat bulunmamamıştır. Dijital kayıtlarda parsel üzerinde yer alan yapı için 04.02.2000 tarih ve 2/19 no.’lu yapı ruhsatı ile 06.06.2001 tarih ve 3/24 no.’lu yapı kullanma izin belgesi bilgilerinin bulunduğu görülmüştür. Yasal belgelere göre parsel üzerindeki yapı brüt 2.086 m2 kullanım alanına sahiptir. Yerinde yapılan incelemelerde taşınmazın projesine uygun inşa edildiği belirlenmiştir. Seyhan Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde yapılan incelemelerde rapor konusu taşınmazın konumlandığı parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı paftasında “Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı” içerisinde kaldığı ve yerinin doğru olduğu öğrenilmiştir. İmar Müdürlüğü yetkilileri ile yapılan görüşmelerde parselin yaklaşık 280 m2 yola terkinin olduğu ve bu kısmın herhangi bir uygulama esnasında ilgili kuruma bedelsiz olarak terk edileceği öğrenilmiştir. Plan notlarına göre yapılaşma şartları: Taban Alanı Katsayısı (TAKS): 0,70, Emsal (E): 2,40, Bina yüksekliği (hmax): 30,50. İç hacimler benzer iç mekân özelliklerine sahip olup zeminler seramik kaplı, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Islak hacimlerde zeminler seramik, duvarlar fayans kaplı, tavanlar ise plastik boyalıdır. Yapının oturumu dışında kalan alanlar saha betonu kaplıdır. Parsele giriş, demirden mamul otomatik kapı ile sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı, iç kapılar ve pencere doğramaları alüminyumdan mamuldür.

Turkcell'in mülkiyetinde bulunan müstakil bina merkezi konumu, ulaşım rahatlığı, mevcut imar durumu, tapu kayıtlarında cins tashihinin yapılmış olması ve tamamlanmış altyapısı açısından yatırım amaçlı değerlendirilebilir.

Not: Satışta +KDV doğmaktadır. 

Gizle Hepsini Gör