Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Kastamonu Tosya Çatma Mahallesinde 55m2 Depo

Bankadan 55m2

Özellikler

Tapu no 10572
Ada 175
Parsel 21
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 24
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

ÇATMA Mah. LALE Sok. No: 9 TOSYA / KASTAMONU

Açıklama

Ulaşım: Kastamonu şehir merkezinden Tosya ilçe merkezine gidilir. Tosya ilçe merkezine varıldığında Cumhuriyet Meydanından Tosya Belediye binası önünden geçen Çatalkaya Sokağa girilir. Bu sokak boyunca yaklaşık olarak 350m. kuzey istikamette ilerlenir. Daha sonra Lale Sokağa girilir ve bu sokak boyunca yaklaşık olarak 120 m. kuzey istikamette ilerlenir. Taşınmaz gidiş yoluna göre hemen sol cephede konumludur. Taşınmaza ulaşım oldukça kolaydır. Taşınmaz belediyenin sağladığı her türlü imkandan faydalanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde Tosya Öğretmenevi, Tosya Belediyesi, Çatma Mahallesi Cami, Havuzlu Cami gibi bazı kuruluşlar bulunmaktadır.Bölge, kentin eski yerleşim alanlarından olup, genellikle konut kullanımlı yapıların yoğun olduğu bir bölgedir. Bölgede yapılaşma süreci tamamlanmış olup, doluluk oranı yüksek seviyededir. Taşınmazın çevresinde ayrık nizamda yapılaşmış 3­4 katlı konut kullanımlı binalar yer almaktadır. Bu nedenle ticari hareketlilik oldukça düşüktür.

Özellikler: 1 nolu bağımsız bölüm numaralı taşınmaz doğu cephede Lale Sokak üzerinden verilen girişlere göre en solda yer alan girişe göre zemin katta solda konumlu dairedir.  Taşınmazın tapu vasfı mesken olup, mevcut durumda depo kullanımına uygundur. 1 bağımsız bölüm projesinde 1 salon, 2 oda, 1 mutfak, 1 wc lavabo, 1 banyo ve hol hacimlerinden oluşmakta olup 55 m2 alana sahiptir. Taşınmazın iç mekan özellikleri görülememiştir, nihai durum değerinde taşınmazın ekspertiz işleminin dışarıdan yapılmış olması sebebi ile eksikliklerin olabileceği göz önünde bulundurularak vasat olarak kabul edilmiştir.

Taşınmaz bitişik nizamda inşa edilmiş betonarme tarzdaki zemin+2 kattan oluşan binada yer almaktadır. Binanın her katında 2`şer adet daire olmak üzere toplam 6 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana taşınmazın doğu cephesinde 2 adet bina girişi olup girişler zemin kattan yapılmaktadır. Giriş kapısı camlı alüminyum doğrama kapı yerlerde mermer malzeme tercih edilmiştir. Binanın 2 adet girişi zemin kattan ve doğu yönündendir. Kot farkından dolayı sol taraftaki giriş daha aşağıdan yapılmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir kapı, dış cephesinin bir kısmı 2 renk dış cephe boyası ile boyalı diğer kısımlar ise tuğla halinde bırakılmıştır.

Not: 04.10.1994 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. Taşınmazın tapu vasfı mesken olarak geçmektedir ancak mevcutta mesken kullanımına uygun değildir.