İzmir Konak'ta 4 Katlı Matbaa Binası

 • Sahibinden
 • 1780 m2

Özellikler

  • Tapu no
   781
  • Pafta
   294
  • Ada
   1509
  • Parsel
   24
  • Tapu Bilgisi
   Cins Tashihi
  • Bina Yaşı
   4
  • Isıtma Sistemi
   Kombili
  • Kat Sayısı
   5

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0

Harita

Açıklama

Açık adres: Mersinli mahallesi, Çınarlı mevkii, 1571. sokak no:16 Konak İzmir

Ulaşım: 
Halkapınar İzban ve Metro İstasyonu'nun kuzey batısında yer alan anayol nitelikli 1561 Sokak'tan Çınarlı istikametinde yaklaşık 600 mt. ilerledikten sonra sola dönülüp 1571 Sokak üzerinden konumlamaktadır.  Ana ulaşım akslarına, otobüs duraklarına yakın mesafede olup, ulaşım bağlantıları oldukça iyidir. İzmir konak ilçesi sınırları içinde, Bayraklı, Karşıyaka ve Bornova ilçelerin bağlantı yoluna 150 metre mesafededir. İmarı yeninden planlanan bir bölgede ve İzmir'in en önemli imar planlaması ve yoğunluğun verildiği Konak-Bayraklı-Karşıyaka-Bornava ilçelerinin arasında bulunmaktadır. Bina İzmir'in en önemli ilçeleri olan konak Bayraklı Karşıyaka ve Bornova'yı birbirine bağlayan Altınyol ve Anadolu caddesi 150 mt. mesafededir ve ayrıca yeni yapılan İzmir Bayraklı Adliyesine 500 mt. mesafededir.

Özellikler:
Gayrimenkulün yaklaşık 1-2 km. mesafelerinde, İzmir adliyesi civarında, son bir kaç yıl içeresinde ilgili imar planlama uygun olarak Folkart Towers, Tepekule Kongresi ve iş merkezi, Megapol Tower, Myplaza, Byaraklı Tower gibi çok katlı binalar yapılmış olup, Mevcutta İş GYO' ya ait Ege Perla Plaza ve Mistral Plaza gibi binaların yapımı ise devam etmektedir.

İmar durumu: İzmir ili, Konak ilçesi, Mersin mahallesi Çınarlı mevki pafta 1509, 24 parsel sayılı yerin 1/1000 ölçekli nazım imar planı 15/05/2011 tarihinde onanmış olup, 18. madde uygulamasına tabidir. Nazım imar planı kapsamında Ticaret MİA alanında kalmaktadır. Arsamızın imarı E.max 3.00 TAKS : 0.40 ve H.max : Serbest olarak hesaplanmaktadır. Konu parsel  16m x 24 90 m ölçülerinde dikdörtgen şeklindedir.  Düz topoğrafiye sahiptir.

Bina bağımsız bölümlere ayrılmış olup, tek  (mustakil) lullanımlı ticari yapı  şeklindedir. Yerindeki ölçümlere göre yapının yaklaşık kullanım alanı 395 m2 zemin kat,150 m2   batar kat, 395, m2 1.kat 395m2  2.kat, 395m2  3.kat ve 50 m2 çatım- tavan arası şeklindedir.

Toplam kapalı kullanım alanı 1780 m2 olmaktadır. Sonradan yapılan kısmı batar kat ve çatı tavan arası alanları çıkarılacak yasal alan 1580 m2 olarak belirlenmiştir.

Yapının ana giriş kapısı, iç ve dış doğramaları aluminyum doğrama şeklindedir.  Zeminler ve merdivenlerde mermer kaplama, ofis ve çalışması alanlarında epoksi kaplama, pvc kaplama ve laminat parke şeklindedir. Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı ve klasik sıva üzeri plastik boyalıdır.  2000 yılında tadilat gördüğü belirtilen yapı genel olarak orta kalitede malzeme ile yapılmış olup mevcutta bakımlı durumdadır.

Gayrimenkul bölgenin hızlı gelişmesi ve merkezi bir konuma sahip olması nedeniyle yatırımlık değerlendirilebilir. 

Not: Fiyata KDV dahil değildir. Kazanan teklif tutarına KDV eklenecektir. 

Gizle Hepsini Gör