Tapu.com İşlem Rehberi

MÜŞTERİ HİZMETLERİ | 0 850 532 8278

Üye Olma

tapu.com'da yer alan ücretsiz üye ol düğmesine basarak üyeliğinizi ücretsiz olarak tamamlayabilirsiniz. Üyeliğinizi tamamlamak için üyelik sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

tapu.com'a ücretsiz üye olarak, dilediğiniz tapu'yu veya tapu'ları takip edebilir, inceleyebilir ve açık artırmalara ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Bülten Tercihleri

Bülten tercihlerinde e-posta ve/veya SMS almak isteyip, istememe seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Bu bölüme siteye giriş yaptıktan sonra isinizin üzerine gelerek, tercihlerim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi

Üye ol düğmesine bastıktan sonra karşınıza çıkar üyelik formunu doldurduktan sonra tapu.com tarafından vermiş olduğunuz e-mail adresine bir aktivasyon/doğrulama e-maili atılır. Bu e-mail üyelik sözleşmesini de içermektedir. İstenildiği zaman üyelik sözleşmesine buradan ve sitede footer bölümünde yer alan sözleşmeler başlığı altından ulaşabilirsiniz.

tapu.com'a üye olurken vermiş olduğunuz tüm bilgiler tarafımızdan saklanmakta ve sizin onayınız olmadan üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. İstenildiği zaman gizlilik politikasına sitenin footer bölümünde yer alan gizlilik politikası başlığı altından ulaşabilirsiniz.

Açık Artırmaya Kayıt

Açık artırmaya kayıt olabilmek için öncelikle ücretsiz üyelik işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Ardında tapu detay sayfasında yer alan " Ücretsiz Katıl " düğmesine basarak karşınıza çıkan adımları tamamlamanız gerekmektedir.

İlk adım kişisel bilgiler. Bu alanda TCKN bilginizi vermeniz gerekmektedir. Bu bilgi tapu.com tarafında doğrulanacaktır.

İkinci adım cep telefonu doğrulama adımı. Buraya aktif olarak kullanmakta olduğunuz cep telefou numaranızı giriyorsunuz ve cep telefonunuza gelen aktivasyon kodunu girerek cep telefonu doğrulama adımını da geçiyorsunuz.

Bu adımları tamamlamanız urumunda açık artırmaya katılma işlemlerini tamamlamış oluyorsunuz.

Hizmet Bedeli Ücreti

Hizmet bedeli ücreti tapu.com tarafından açık artırmaya teklif verme esnasında bir provizyon olarak alınmaktadır. Bu provizyon tüm teklif verenlerden alınmaktadır. Fakat açık artırma sonlandıktan sonra bir kazanan yoksa tüm provizyonlar iptal edilmektedir. Eğer kazanan varsa provizyon " hizmet bedeli olarak " kazanandan tahsil edilmektedir.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Açık artırmaya teklif vermek isteyen kullanıcıların karşılaşacağı kredi kartından hizmet bedeli tutarında provizyon alınması ekranında yer alan " Ön bilgilendirme ve Mesafeli Satış Sözleşmesi "'ni okudunu ve kabul ettiği onayını vermesi gerekmektedir.

Mesafeli Satış Sözleşmesine dilendiğini zaman tapu.com'un footer bölümünde yer alan sözleşmeler başlığı altından ulaşabilirsiniz.

Teklif Verme

Açık artırmaya kayıt yaptıran kullanıcılar açık artırma başlangıç tarihi geldiği zaman sistem üzerinde yer alan " Teklif Ver " düğmesine basarak açık artırmaya teklif verebilirler. Fakat açık artırmada ilk kez teklif veriyorsanız kredi kartı provizyon adımını tamamlamaları gerekmektedir. Bir kez bu adım geçildikten sonra ilgili açık artırma için, katılımcı dilediği zaman dilediği kadar açık artırmada teklif verebilir.