COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Yozgat Şefaatli Yaylapınar Mahallesinde 2 Katlı Bina

Bankadan 2 130m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12577
Oda Sayısı 2
Metre Kare 130m2
Ada 248
Parsel 1
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 34
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 57

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

YAYLAPINAR Mah. SOKULLU Sok. No: 12 / ŞEFAATLİ / YOZGAT

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Kapalı Pazar Alanı, Terminal ve Tren İstasyonu yakın konumlu, Sokullu Caddesi üzerinden ulaşımı kolay, Kadastro paftasına işli yapı olması ve tapuda cins tashihli olulu ile avantajlı, 130.00 m2 MÜSTAKİL BİNA, ŞEHİR MEKEZİNDE İŞYERİ FIRSATI
Özellikler: Parsel üzerinde bulunan İki katlı Kargir Dükkan nitelikli ana gayrimenkulün zemin katı kadastro paftasına göre brüt 57m², 1. Normal kat brüt 73m² olmak üzere binanın toplam 130m² kullanım alanlı olduğu tahmin edilmiştir. Mahallinde yapılan incelemede, zemin katın depo, 1. Normal katın büro olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür. Dışarıdan yapılan incelemede zemin kat ön ve yan cephesi ile pencerelerinin demir doğrama, 1. Normal kat pencerelerinin ise pvc doğrama olduğu, binanın yan parsel olan 248 ada 2 parsel üzerinde konumlu olan yapı ile birlikte kullanıldığı görülmüştür. Parsel üzerinde bulunan yapı ile ilgili olarak yapılan incelemelerde taşınmaza ait herhangi bir proje, ruhsat veya izin belgesinin bulunmadığı tarafımıza beyan edilmiştir. Taşınmazın cins değişikliği 15.07.1986 Tarihli kadastro tutanağına istinaden yapılmış olup , kadastro müdürlüğünde yapılan incelemelerde taşınmazın zeminde 57,00 m2 alanlı olduğu ve 2 kat olarak tescil edildiği belirlenmiştir. Şefaatli Belediyesinde 20.02.2019 tarihinde yapılan incelemede söz konusu parselin imar yoluna yaklaşık olarak 21,00 m2 terkli olduğu , parsel üzerinde bulunan yapının da 21,00m2 lik kısmının terkli alan içerisinde kaldığı , kalan parsel alanının tek başına yapılaşma koşullarını sağlamadığı , yeni yapılaşma için tevhid zorunluluğunun olduğu bilgisi alınmıştır. Taşınmazın cins değişikliğinin yapılmış olması ve kadastro paftasına işli yapı ile mahaldeki yapının uyumlu olması ancak söz konusu yapının terk alanından etkilenmesi, parselin tek başına yapı yapmaya elverişli olmamasına karşın Banka Mülkü olması dikkate alınarak değerlendirilmiştir. İlgili belediyeden alınan sözlü bilgiye göre taşınmaz üzerinde herhangi bir yıkım, ceza vb. olumsuz karar bulunmamaktadır. Parsel üzerinde bulunan bina 248 ada 1 parsel üzerinde, bitişik parsel ile birlikte yapı yapılaşmış olup bitişik nizamda betonarme karkas sisteminde zemin + 1 normal kat olarak inşa edilmiştir. Yapı ile ilgili olarak kadastro paftası üzerinde yapılan incelemelerde taşınmazın zeminde 57,00m2 alana sahip olup yerinde yapılan incelemelerde normal katının zemin kata oranla daha büyük olduğu yerinde yapılan çıkma alanları da göz önüne alındığında yaklaşık alanının 73,00m2 olabileceği kanaatimiz bulunmaktadır. Bina çatısı ahşap oturtma çatı üzeri kiremit kaplamadır. Bina dış cephesi dış cephe boyası kaplamadır. Binanın kuzey, doğu ve batı cepheden girişi bulunmaktadır.
Ulaşım: İlçe merkezine yer alan Saat Kulesinden batı yönde yaklaşık 550m ilerlendikten sonra sola dönülür ve yaklaşık 30m ilerlendikten sonra sağ tarafta 
konumlu olan taşınmaza ulaşılır. Taşınmazın ulaşım problemi yoktur. Ulaşım yaya ve toplu ulaşım ile rahatlıkla sağlanmaktadır. Gayrimenkulün çevresinde ana taşınmazla benzer özelliklerde 3­-5 katlı apartman tipi konutlar ve 1­-2 katlı müstakil yapılar bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde genel olarak ticari tarzda yapılaşmıştır. Bölgenin altyapısı tamamlanmış olup kamusal hizmetlerden istifade etmektedir.