COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Yalova Armutlu 50. yıl Mahallesinde 4549m2 İmarlı Arsa

Bankadan 4549m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 13597
Metre Kare 4549m2
Ada 222
Parsel 1
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.15
Emsal 0.3

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yalova ili, Armutlu ilçesi, 50. yıl Mahallesi, Armutlu caddesi 222 ada, 1 parsel

Açıklama

Özellikler:  Taşınmaz; mahallen etrafı açıktır. Parselin 4 cephesinde de açılmamış imar yolları bulunmakta olup, parselin üst kısmından gelerek içinden geçen mevcut bir toprak yol bulunmaktadır. Parselin üzerinde arazinin tamamına yakın bölümü ağaçlar ile kaplıdır. Parsel güneyden kuzeye doğru çok eğimli topoğrafik özelliktedir. Parsel geometrik olarak doğudan batıya doğru genişleyen yamuğa yakın geometrik form dadır. Parselin doğu cephesi 55 m ve batı cephesi 69 m, kuzey cephesi 78 m ve güney cephesi 71 m dir. Parsel üzerine bodrum hariç toplam 1365 m2 alanlı yapı inşa edilebileceği hesap edilmiştir. Arazinin yüksek eğimli olması ve tüm arazinin ağaçlar ile kaplı olması nedeniyle inşa faaliyeti öncesi yüksek alt yapı ve zemin iyileştirme maliyetleri oluşacağı öngörülmektedir.

Ulaşım: Taşınmaz, Yalova ili, Armutlu ilçesi, 50. yıl Mahallesi, Armutlu caddesi altında yer alan 222 ada, 1 parsel numaralı arsadır. Ulaşım için; Yalova Armutlu Caddesi`nden Armutlu yönüne devam edilir. Esenköy beldesi geçildikten yaklaşık 8 km sonra yolun sağında yer alan İldeniz kent villa sitesine doğru sağa dönülerek, site içerisine giriş yapılıp, 100 m ilerlendiğinde yolun altın da konumlu dur. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, ildeniz kent villa sitesi haricinde 3 adet müstakil villa yapılaşması bulunmaktadır. Yapılaşmanın çok düşük yoğunlukta olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar çok uzun mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölge, orta gelir grubuna sahip insanların yazlık amaçlı ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölge özelliğini taşımakta olup toplu taşıma araçlarının da güzergahı olan Yalova Armutlu caddesine yakın konumda yer alması nedeniyle toplu taşıma ve özel araçlar ile ulaşım rahatlıkla sağlanabilmektedir. Konu taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; İldeniz kent sitesi olarak ifade edilebilir.

Not: Taşınmazın yapılaşma koşulları Emsal:0,30, taks: 0,15 ve hmax: 6,50 m 2 kat KONUT olarak belirtilmiştir.  Parsel 18. madde uygulaması görmüştür.