1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Van Çaldıran Alakaya Mahallesi'nde 8 Dönüm Tarla

Bankadan 8287m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 18084
Metre Kare 8287m2
Ada 117
Parsel 15
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Alakaya Mah.Gırhırçık Mevkii 117 Ada 15 Parsel Çaldıran/Van

Açıklama

Özellikler: 117 ada 15 parselde yer alan taşınmaz 8.287,43 m2 alanlı olup Tarla vasıflıdır. 117 ada 15 parsel; 8.287,43 m2 alanlı olup tapu kayıtlarında "Tarla" vasfında bulunmakta olup, yerinde uzaktan yapılan incelemelerde eğimsiz bir topografik yapı, şekilsiz bir geometrik şekle benzemektedir. Halihazırda taşınmazın üzerinde bulunan ekinin hasat edildiği tespit edilmiştir. Parsel üzerinde herhangi bir inşai unsurun bulunmadığı görülmüş olup, yapılan incelemelerde herhangi bir yasal evrak ile karşılaşılmamıştır. Taşınmaz halihazırda kuru tarla olarak bulunmaktadır.

Ulaşım: Alakaya Mah. Gırhırçık Mevkii 117 Ada 15 Parsel Çaldıran/Van adresinde konumludur. Taşınmaz mahalle merkezine 1,3 km ve Van Doğubeyazıt yoluna 315 m mesafededir.  Taşınmaz mahalle merkezine 2,4 km ve Van Doğubeyazıt yoluna 1,1 km mesafededir. Taşınmaz mahalle merkezine 2,4 km ve Van Doğubeyazıt yoluna 1,1 km mesafededir. Taşınmazlar Van il Merkezi'ne yaklaşık 125 km mesafede, ilin kuzeydoğu yönünde, Çaldıran ilçesinin yaklaşık 15 km kuzeydoğusunda, Alakaya Mahallesi sınırlarında konumludur. Mahalle köy statüsünde olduğu, Van'ın Büyükşehir olmasından sonra mahalle statüsü almıştır. Genellikle Tendürek volkanik dağının patlamasından dolayı araziler volkanik taş ile kaplıdır. Bölgede az miktarda tarlanın bulunduğu geriye kalan arazilerin taşlık mera alanı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Yapılaşma köy merkezinde 1-2 katlı kerpiç eski köy evleri görülmektedir. Orta ve düşük gelir grubuna hitap eden bölge? gelişmekte olan, altyapı sorunlar çalışmalarının devam ettiği, konut ağırlıklı oturumun yüksek yoğunlukta olduğu bir bölgedir. Taşınmazlar mahalle (köy) merkezinin kuzeybatısında konumlanmışlardır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.