COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Trabzon Ortahisar Sanayi Mahallesinde Hisseli Konut ve Ticaret İmarlı Arsa

Vakıftan 116m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 9225
Metre Kare 116m2
Ada 1073
Parsel 181
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS -
Emsal 0.00000001

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Trabzon İli, Ortahisar İlçesi, Sanayi Mahallesi 1073 ada 181 parsel

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Özellikler: 1073 Ada 181 no.lu parselde kayıtlı “Arsa” nitelikli  Hisseli ana gayrimenkulün yüzölçümü 181,28 m²’dir. Söz konusu taşınmaz bu parselin 31/48 oranında hisseli kısmıdır.Hisseli alan yaklaşık olarak 116 m2'dir.

Konu gayrimenkul geometrik olarak dikdörtgen şekle sahip olup, düz bir topoğrafik yapıdadır. Parselin batı yönde kadastral yola yaklaşık 8 m cephesi bulunmakta olup, diğer yönlerde komşu parsellerle sınırlıdır. Parsel Terminal Sokak cepheli olup ulaşımı oldukça kolay sağlanmaktadır. Parselin sınırlarını belirleyici herhangi bir unsur bulunmamaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Bölgede altyapı imkanları mevcuttur.

Parselin 1/1000 ölçekli "Uygulama İmar Planı" kapsamında “Konut+Ticaret Alanı” imarlı olduğu ve yerinin doğru olduğu öğrenilmiştir.Yapılaşma şartları Yapı Nizamı = Bitişik Bina Yüksekliği (H)= 15.50 m (5 kat) olarak belirtilmiştir. Ön yola sıfır arka bahçeden ise belediyenin yapacağı çalışma sonucu belirleneceği çekme mesafesi ve  yola terkininin ve herhangi bir kısıtlayıcı unsurun bulunmadığı ilgili memur tarafından beyan edilmiştir. Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi sınırları içerisinde olup, 18. madde uygulaması yapılmıştır.

Ulaşım: Bölgenin ana ulaşım akslarından olan Değirmende Kavşağı’ndan sağ kol yönünde Anadolu Bulvarı üzerine çıkılarak yaklaşık 550 m devam edilerek sağ kol yönünde Terminal Sokak üzerine çıkılır, yaklaşık 80 m sonra sağ kol yönünde ulaşım sağlanır. Gayrimenkul şehrin ticari olarak küçük sanayi ve tamirhanelerin yer aldığı bölgede yer alması nedeni ile yakın çevresinde az sayıda boş arsalar ve alt katları tamirhane, üst katları mesken kullanımlı betonarme yapılar, Trabzon Şehirler Arası Otobüs Terminali, Demirkırlar Sanayi Sitesi ve Bağkur Sanayi Sitesi yer almaktadır. Gayrimenkule ulaşım özel araçlarla ve toplu taşınma araçları ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Trabzon Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin yaklaşık 150 m doğusunda Anadolu Bulvarına yaklaşık 70 m mesafededir.  Gayrimenkulün bulunduğu bölge, Ortahisar Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup, altyapıya sahiptir.

Not: Bölgede kadastral çalışma yapılmaktadır. Ana Taşınmaz Hisseli olup, söz konusu gayrimenkulün hisse oranı 31/48'dir.