COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Trabzon Çarşıbaşı Büyükdere Mahallesi'nde 3+1 132 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 125m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 14877
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 125m2
Ada 258
Parsel 14
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 23
Kat Sayısı 6
İskan Tarihi 28/11/2005
Ruhsat Tarihi 22/09/1997
Bulunduğu Kat 4
Bağımsız Bölüm A-4

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

BÜYÜKDERE Mah. HACI MEHMET BERBER Cad. OSMAN BAYRAKTAR Apt. No: 25 K:4 D:4 ÇARŞIBAŞI /TRABZON

>

Uzman Görüşü

 Hacı Mehmet Berber caddesine cepheli olup; hemen güneyinde Çarşıbaşı ilçe stadyumu bulunmaktadır. 3 oda 1 salon 125 m2 ara kat daire; iskanlı olması, ara katta olması­, merkeze yakın olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Konu 4 nolu bağımsız bölüm mimari projesinde 125 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmaz antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 3 balkondan oluşmaktadır. Taşınmaz katta tek daire olarak konumludur. 

Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 499,73 m2 yüzölçümlü 258 ada 14 numaralı parsel üzerinde bitişik nizam stilinde 2 blok şeklinde A blok olarak inşa edilmiştir. Projede A ve B blok birleşik olup tek bir bina gibi gözükmektedirler. A Blok parselin güney cephesinde konumludur. Taşınmazın bulunduğu A Blok 17.04.2002 tarihi ile onaylı kat irtifakına esas mimari projesine göre bodrum + zemin + 4 normal kat olmak üzere toplam 6 kat olarak betonarme yapı cinsinde inşa edilmiştir. Bodrum katta sığınak, zemin katta, bina girişi ve 5 b.b. dükkan, 1.normal katta 1 b.b. nolu mesken, 2.normal katta 2 b.b. nolu mesken, 3.normal katta 3 b.b. nolu mesken ve 4. Normal katta 4 b.b. nolu mesken bulunmaktadır. Binada 5 b.b. bulunmaktadır. Kat irtifakı projesine aykırı olarak 5. Kat ve çatı katı imalatı yapılmıştır. Fakat çatı katı ilavesi ruhsatında kat sayısı olarak 1 bodrum+ 6 kat olmak üzere 7 kat belirtilmiştir. Bu ruhsata göre bina uyumludur. Vaziyet planındaki kuzey işareti hatalı çizilmiş olup bina giriş oku çizilmemiştir. Bina oturumunun doğruluğu doğu cephesindeki yola çekme mesafesi bırakılmayıp bitişik inşa edilmesi sayesinde doğrulanmıştır. Bina girişi zemin kattan binanın batı cephesinden sağlanmaktadır. Ana taşınmazın dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Projeye göre binada 1 adet asansör bulunmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır.

Ulaşım: Trabzon İli, Çarşıbaşı İlçesi, Büyükdere Mahallesi, Hacı Mehmet Berber Caddesi, Bayraktar Apt. Kat:4 No:25/4 de konumlu Mesken nitelikli taşınmazdır. Konu taşınmaza ulaşım ana arterlerden olan Avni Akkan Caddesi üzerinden doğu istikametine giderken İskefiye Deresi üzerindeki köprüyü geçip sağ koldaki 206. Sokağa girilir. Bu sokakta yaklaşık 80 m sonra sağ koldaki 207. Sokağa geçilir. Bu sokakta yaklaşık 100 m sonra sağa Hacı Mehmet Berber Caddesine dönülür. Bu caddede yaklaşık 50 m sonra sol koldaki henüz tam olarak açılmamış olan yola girilir. Bu yolda 25 ilerledikten sonra değerlemeye konu taşınmazın bulunduğu bina sağ kolda bulunmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu bölge merkezi bir konumdadır. Sosyal donatı alanlarına yakın konumdadır. Konu taşınmaza ulaşım özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Bölgenin kamu hizmetlerinden istifadesi tam olup her türlü alt yapısı tamamlanmıştır. Bölge kendi ticaret beklentilerini orta ­küçük ölçekli işletmelerle karşılamaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu bölgede genel olarak 2 ila 6 katlı genellikle cadde üzeri binaların zemin katları dükkan olan konut nitelikli yapılar bulunmaktadır. Hemen güneyinde Çarşıbaşı İlçe Stadyumu bulunmakta olup yakın çevresinde kamu binaları göze çarpmaktadır.

Not: 28.11.2005 tarih 2005/24 sayılı yapı kullanma izin belgesi(iskanı) 22.09.1997 tarih 15­8 sayılı yeni yapı ruhsatı bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.