COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Tekirdağ Çorlu 25 Dönüm Arsa İçerisinde Denize Sıfır Dinlenme Tesisi

Şirketten 3975m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 11595
Metre Kare 3975m2
Ada 0
Parsel 1794
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Bina Yaşı 30
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 15

Adres

Tekirdağ Çorlu Yenice Mahallesi 1794 Parsel

Açıklama

Ulaşım: Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Yenice Mahallesi sınırları içerisinde kalmaktadır. Taşınmaza ulaşım, Yeniçiftlik’ten, Tekirdağ istikametine doğru D-100 karayolunu takiben ilerlerken, Çorlu Kavşağı’nın konumlu olduğu ışıklardan sola dönüp, sahil yoluna çıkıp, Hür Sokak’a bağlanılarak sağlanmaktadır. Taşınmaz, D-100 Karayolu ile Marmara Denizi arasında yer almaktadır. Taşınmazın hemen bitişiğinde Altınkent Tatil Sitesi, tam karşısında ise Sistem-1 Sitesi bulunmaktadır. Taşınmaza yakın konumda bulunan diğer siteler Martı Sitesi, Turkuaz Sitesi ve İstanbul Tatil Köyü’dür. Yakın civarında Cem Çelebioğlu İlköğretim Okulu’ da bulunan taşınmaz, yaklaşık olarak İstanbul’ a 105 km, Marmara Ereğlisi’ne ise 20 km uzaklıktadır. 

Özellikler: Resepsiyon Binası: Tesisin girişinde sol tarafta yer alan tek katlı yapı, ayrık nizamda, ateş tuğla duvar üzeri alüminyum konstrüksiyon tarzda, eternit çatılı şekilde, resepsiyon olarak kullanılmak üzere planlanıp realize edilmiştir.

Personel Binası: Ayrık nizam yapı düzeninde, betonarme tarzda, zemin+1 normal katlı ve inşa edilmiştir. Çatısı eternit şekilde olup, dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası kaplı durumdadır. Taşınmazın zemin katı, ambar olarak, 1.normal katı ise 3 oda, lavabo-wc ve açık mutfak olarak realize edilmiştir. Mahalinde bekçi tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın zemini pvc kaplı olup, duvarları plastik boyalıdır. Islak hacimli yüzeylerde zeminler seramik ve duvarlar fayans kaplıdır. Taşınmazın zemin katında kapı ve pencereler alüminyum konstruksiyonludur. Normal katta ise kapı ve pencere doğramaları ahşaptır. Taşınmazın ısınması halihazırda soba ile sağlanmaktadır.

Oyun Binası: Ayrık nizamda, ateş tuğla duvar üzeri alüminyum konstrüksiyon tarzda, eternit çatılı şekilde realize edilmiştir.

Sosyal Tesis Binası 1: Betonarme yapı tarzında, Sosyal Tesis Binası 2 ile irtibatlı olacak şekilde, zemin+ 1 normal katlı ve eternit çatılı şekilde inşa edilmiştir. Zemin katı; mutfak, tuvaletler, soğuk hava depoları, kiler, bulaşıkhane ve yemekhane olarak realize edilmiştir. 1. normal katı ise oyun salonu, bar, müdür odası ve sağlık odası şeklinde planlanıp realize edilmiştir. Mutfak ve tuvalet bölümlerinde zeminler seramik duvarlarise fayans kaplıdır. Diğer alanlarda ise zeminler beton durumdadır. Taşınmazın iç kapıları ahşap, dış kapısı ve pencere doğramaları alüminyum konstruksiyonludur.

Sosyal Tesis Binası 2: Betonarme yapı tarzında, Sosyal Tesis Binası 1 ile irtibatlı olacak şekilde, zemin+1 normal katlı ve eternit çatılı şekilde inşa edilmiştir. Zemin katı ; kantin ve disko olarak, 1. normal katı ise tv salonu şeklinde planlanıp realize edilmiştir. Zemin katın disko olarak ayrılan bölümünde duvarlar sıvalı zeminler ise şap beton durumdadır. 2 numaralı sosyal tesis binasının kapı ve pencereleri alüminyum konstruksiyonludur.

A-B-C-D Bloklar: Değerleme konusu parsel üzerinde A-B-C ve D olmak üzere 4 adet blok ve toplam 46 adet oda bulunmaktadır. Ana bloklar, ayrık nizam yapı düzeninde, betonarme tarzda, kendi aralarında kademeli şekilde inşa edilmiş, zemin+1 normal katlı ve bodrum+zemin+1 normal katlı, birbirleriyle irtibatlı 2 adet blok şeklinde inşa edilmiştir. Bloklar benzer alan ve ölçülerde olup, malzeme kaliteleri aynıdır. Blokların dış cepheleri akrilik esaslı dış cephe boyası kaplı olup eternit çatılıdır. Oda mahallerinde zeminler seramik kaplıdır. Duvarlar ise plastik boyalı olup, yıpranmış durumdadır.

Bloklarda 5 Kişilik ve 3 Kişilik olmak üzere, 2 tip oda bulunmaktadır. A Blokta 5 adet 5 kişilik ve 9 adet 3 kişilik olmak üzere toplam 14 oda bulunmaktadır. B Blokta 5 adet 5 kişilik ve 5 adet 3 kişilik olmak üzere toplam 10 oda bulunmaktadır. C Blokta 4 adet 5 kişilik ve 8 adet 3 kişilik olmak üzere 12 adet oda mevcuttur. D Blokta ise 5 adet 5 kişilik ve 5 adet 3 kişilik olmak üzere toplam 10 adet oda mevcuttur. Tüm bloklarda toplam 46 oda ve 176 kişilik yatak kapasitesi bulunmaktadır. Bunların dışında; parsel üzerinde 20 araç kapasiteli eternit çatılı açık otopark, birbirleriyle bitişik ve tek katlı şekilde inşa edilmiş 2 adet mescit, jeneratör odası, teknisyen odası, 25 tonluk betonarme su kulesi, 200 tonluk su deposu ve trafo bulunmaktadır. Parsel üzerinde yer alan yapılar yaklaşık olarak 30-35 yıllık olup, zamana bağlı olarak oldukça yıpranmış durumdadır. Özellikle son yıllarda hiç kullanılmamış, bakım ve tadilat ihtiyacı olmasına karşın tadilat ve bakım yapılmamış, geçen zamanla birlikte fonksiyonelliğini ve kullanışlılığını yitirmiş vaziyettedir. Toplam kapalı alan 3.975 m2 'dir. Arsa alanı 25.800 m2 'dir. Halihazırda inşaatı tamamlanan atık su arıtma tesisi ile nispeten denizin temizlenmesi ve bölgenin eski popülerliğini kazanması amaçlanmaktadır.

Not: 1/1000 ölçekli imar planına göre, Turistik Tesis Alanı’nda kalmakta olup, Ayrık nizam, Hmax:6,50m, Emsal:0,50, Çekme mesafeleri yoldan ve kıyıdan 10 metre, komşulardan ise 5 metre olacak şekilde yapılaşma müsadesine sahiptir. Parselin yaklaşık olarak 2000 m2’lik bölümünün Belediye Hizmet Alanı içerisinde ve yaklaşık 5.800 m2’lik bölümünün ise yola ve parka terki olan alan içerisinde kaldığı bilgisi alınmıştır.  13.09.1972 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi (İskan) bulunmaktadır.