0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sivas Merkez Altuntabak Mahallesi'nde 62 m2 Hisseli Arsa

Vakıftan 62m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
15445
Metre Kare:
62m2
Ada:
1876
Parsel:
2
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
37/960

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

1876 ada 2 parsel Altuntabak Mahallesi, Merkez/SİVAS

Açıklama

Özellikler: 1876 Ada 2 Parsel nolu taşınmaz 1.617,56 m2 yüz ölçümlü " ARSA" vasıflıdır. Dikdörtgen benzeri geometrik forma sahip parsel düz bir topografik yapıya sahiptir. Taşınmazın güneyinde bulunan Tabip Sokağa ~31m cephesi ve ~54m derinliği bulunmaktadır. Taşınmazın sınırlarını belirleyici olarak çevresinde herhangi bir duvar, tel örgü ve çit bulunmamaktadır. Taşınmaz 37/960 hisse paylıdır. Taşınmazın yüzölçümü 62,34 m2'ye tekabül eder. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Ulaşım: Sivas İli, Merkez İlçesi, Altuntabak Mahallesi, Tuzlugöl Mevkii sınırları içerisinde 1876 ada 2 parselde konumludur. Taşınmazın bulunduğu bölge il merkezine 15 dakika mesafede konumludur. Tuzlugöl Mahallesi genellikle orta ve düşük gelir grubunun yaşamayı tercih ettiği bir bölgedir. Yakın çevresi konut kullanım fonksiyonlu gelişmiş olup bölgenin son yıllardaki yeni yapılaşma oranı yüksektir. Bölge yapılaşma karakteristiğini 4-5 katlı apartman tipi yapılar, tek katlı müstakil konutlar ve çok sayıda boş imar parselleri oluşturmaktadır. Orta gelir grubunun talep gösterdiği bölgede Abdurrahim Reyhan Cami, Ensar Cami ve Tuzlugöl Mahallesi Muhtarı bulunmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) altyapısı çalışmaları devam etmektedir.

Not: Sivas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan bilgiye göre taşınmazın bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli imar planına göre ‘İlkokul Alanında’ yer almaktadır. Taşınmazın toplamda 58 adet hisse payı vardır. Taşınmaz 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 7. maddesine tabidir. Bu taşınmazda hisse toplamı 1/1 i vermemekte olup ilgili malikler ve lehtarların muafakatı alınarak tapu müdürlüğünce hisse düzeltmesi yapılacaktır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.