0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Siirt Kurtalan Yayıkdere Mahallesi'nde 887 m2 Konut İmarlı Arsa

Bankadan 887m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14821
Metre Kare:
887m2
Ada:
359
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
TAKS:
0.3
Emsal:
0.6

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Uzman Görüşü

Siirt‐Batman karayoluna yakın, Bulgur Fabrikası, Eski Kurtalan öğretmen evi ve Akaryakıt Satış istasyonları yakın konumlu, yol cephesi yaklaşık 30 metre, Ayrık nizam, 2 Kat , E:0.60, H.max: 6.50 metre ve ''Konut'' imar şartlarına sahip, tek hisseli müstakil 887.35 m2 imarlı arsa; hissesiz olması, mevcut imar durumu, konut yeri olarak tercih edilebilecek bir bölgede yer alması, ulaşımının kolay olması açısından avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler:359 Ada 1 Parsel: 887,34 m² kullanım alanlı imarlı arsadır. 359 ada 1 no.lu parsel kuzeydoğu ve batı yönlerinden imar yoluna cepheli olup, diğer cephelerde benzer nitelikli gayrimenkullerle komşudur. Söz konusu parsel geometrik şekilleri itibariyle amorf formda olup düz bir topoğrafik yapıya sahiptir. Taşınmaz üzeri boş olup, üzerinde herhangi bir yapı ya da yapılaşmayı engelleyici herhangi bir fiziksel unsur bulunmamaktadır. 

Taşınmazın bulunduğu yakın çevresinde İMKB Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gibi Sosyo­kültürel ve kamusal alanlar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgeye ulaşım Çevre Yolu Caddesi üzerinden geçen toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Bölgede ağırlıklı olarak Konut fonksiyonlu yapıları mevcut olup bölgede bulunan yapıların geneli 5­10 yıl içerisinde ayrık yapı nizamında inşa edilmiş 2­3 katlı betonarme müstakil yapılardır. Genel yapılaşma oranı %25 civarındadır. Bölge topoğrafik açıdan düz bir bölgededir. Bölgenin teknik altyapısı kısmen eksik olup ulaşımı kolay ve rahattır.

Not: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, 2 kat müsaadeli, Taks:0.30, Kaks:0.60 konut alanı lejantlı yapılaşma koşullarına sahiptir. Tapuda Sümer Mahallesi'nde kayıtlıdır. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.