0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Siirt Kurtalan Sümer Mahallesinde 620 m2 Konut İmarlı Arsa

Bankadan 620m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
15027
Metre Kare:
620m2
Ada:
361
Parsel:
13
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
TAKS:
0.3
Emsal:
0.6

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Sümer Mahallesi, BatmanSiirt Çevre Yolu, 361 ada 13 parsel Kurtalan/Siirt

Uzman Görüşü

Gelişime açık bir bölgede, ulaşım imkânlarının kolaylığı ile dikkat çekici, Kurtalan Devlet Hastanesi, Öğretmenevi ve Kurtalan Ekspresi Anadolu Lisesi civarı, Taks: 0.30, E: 0.60, Ayrık Nizam 2 Kat yapılaşma koşullarına sahip 620 m2 tam hisseli arsa; imarlı durumda olmaları, yapılaşmaya engel herhangi bir unsur bulunmaması açısından avantajlıdır.

Açıklama

Özellik: Taşınmaz Siirt ili, Kurtalan ilçesi, Sümer mahallesi sınırları içerisinde konumlanan arsa vasıflı taşınmazdır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı ve yapılaşmaya engel fiziki bir unsur bulunmamaktadır. Parselin yaklaşık yol cephesi 22 metre, derinliği ise yaklaşık 26 metredir. Taşınmaz düz bir arazi yapısına sahip olup geometrik olarak kareye benzer bir şekildedir. Taşınmaz boş arsa durumundadır. Parselin sınırlarını belirleyici herhangi bir unsur bulunmamaktadır. Taşınmaz 18. madde uygulaması görmüş net parseldir.

Ulaşım: Söz konusu taşınmaz; Siirt ili, Kurtalan ilçesi, Sümer mahallesi, 361 ada, 13 parselde kayıtlı 620 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz yapılaşmanın seyrek olduğu bir bölgede yer almaktadır. Çevresinde küçük sanayi tesisleri ve imarlı boş arsalar bulunmaktadır. İlçe merkezine yaklaşık 2,5 km mesafede yer alan taşınmaza Batman-Siirt karayolu üzerinden geçen toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Bölgede altyapı çalışmaları tamamlanmamıştır. İmar yolları henüz tamamen açılmamıştır. Bölgenin gelişim seviyesi düşük seviyededir.

Not: Kurtalan Belediyesi İmar Müdürlüğü'nde 30/09/2020 tarihinde yapılan incelemede ve ilgili memurdan alınan sözlü bilgiye göre, taşınmazın bulunduğu parselin belediye sınırları içerisinde yer aldığı, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında, "Konut" alanında kalmakta olup Ayrık Nizam yapı tarzında 2 kat inşaat Taks:0,30 Kaks:0,60 metre olacak şekilde yapılaşma şartlarına sahiptir. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.