1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Şanlıurfa Eyyübiye Tuzluca Mahallesi'nde 10 Dönüm Arsa

Bankadan 10000m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 17885
Metre Kare 10000m2
Ada 103
Parsel 11
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Emsal 0.05

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Tuzluca Mah.103 ada 11 Parsel Eyyübiye/Şanlıurfa

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 103 ada 11 parsel numaralarında kayıtlı 10000.00 m2 yüz ölçümlerine sahip ve "Arsa" vasfındadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede yoğun olarak buğday, arpa, mercimek, mısır ve pamuk, Seralarda sebze yetiştirilmektedir. Parsel düz ve eğimsiz bir topoğrafik yapıda olup geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Konu taşınmazlar kepir (tarıma elverişli toprak) yapısına sahiptir. (Bölgede yapılan araştırmada 4-0 parsel birlikte bir işletme olarak faaliyet göstermektedir. Her işletmede genellikle 1 adet termal su kuyusu mevcut olup diğer parsellerde bu kaynak su vasıtasıyla ısıtılarak sera faaliyeti yürütülmektedir. Konu taşınmazın (elektrik hattı takip edilerek ve genellikle kaynak suyu üzerinde idari bina mevcuttur.) Termal su kuyusu 103 ada 14 parsel üzerinde mevcut olup konu taşınmaz 103/14 parselle birlikte kullanılması durumunda termal kaynak suyundan faydalanabileceği tespit edilmiştir.) Onaylı mimari projesine göre 11 nolu parselin üzerinde 7.800 m2 alanlı sera yapısı mevcuttur. Seranın 103 ada 12 parseli kapsayacak şekilde yatay olarak tek hacim olarak inşa edilmiştir. Sera yapısal özelliği dikkate alındığında sera yapısı kolaylıkla sökülüp taşınabilir nitelikte olduğundan değerleme dışı tutulmuştur. Konu parselin sınırlarını belirleyici çit v.b unsur bulunmamaktadır. 

Ulaşım: Taşınmaz Şanlıurfa ili, Eyyübiye ilçesi Tuzluca Mahallesi, 103 ada 11 nolu "Arsa" vasıflı taşınmazdır. Taşınmaza ulaşım: Şanlıurfa-Mardin yolu üzerindeki Çamlıdere beldesi referans alınarak güney doğru altın Karaali mahallesi yoluna girilir buradan 17 km yol alınıp Tuzluca yoluna girilir buradan 2km yol alındığında konu taşınmazın bağlı bulunduğu Tuzluca mahalle merkezine ulaşılır. Taşınmazın yakın çevresi genellikle tarımsal araziler, Sera alanları seralar bakımından gelişmiş olduğu bir bölgedir. Bölgede alt yapı olarak yol ve elektrik faaliyet göstermektedir. Taşınmazın yakın çevresinde tarımsal amaçlı kullanılan araziler, ekili araziler ve seralar yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlarla sağlanmaktadır. Taşınmaz Şanlıurfa Mardin yoluna 19 km., Altınbaşak Mahallesine 0.5 km., Eyyübiye ilçe Merkezi'ne 35 km. mesafede yer almaktadır.

Not: Tuzluca köyü mevzi imar planına göre; E: 0.05, h:12.50 m, yapılaşma koşullarıyla Sera alanında kaldığı bilgisi alınmıştır. Sera için 26.10.2015 tarih, 2015/05/33-34-35 numaralı yapı ruhsatları ve 24.11.2015 tarih, 01/78-79-80 numaralı yapı kullanma izin belgeleri mevcuttur. Sera sökülür takılır bir yapı olduğu için, mevcut halinde yerinde olmayabilir. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.