Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Sakarya Sapanca Saklı Kent Sitesinde Dubleks Villa

Şirketten 3 + 1 125m2

Özellikler

Tapu no 10880
Ada 432
Parsel 13
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 22
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 483

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

Sakarya İli, Sapanca İlçesi, Kırkpınar Hasan Paşa Mh. İstasyon 3 Caddesi Saklıkent Sitesi , No : 39-6 , D:6

Uzman Görüşü

Sapanca Kırkpınar'ın en güzel sitelerinden biri olan Saklı Kent Vilları'nda yer almaktadır. Site toplamda 8700 m2 arsa üzerine, 9 adet ikiz olmak üzere 18 adet hane olarak inşaa edilmiştir. Her hane başına da 483m2 arsa payı düşmektedir. Bu nedenle taşınmazın satış fiyatı çok uygundur.

Açıklama

Ulaşım:  Sakarya İli, Sapanca İlçesi, Kırkpınar Hasan Paşa Mh. İstasyon 3 Caddesi Saklıkent Sitesi , No : 39-6 , D:6 posta adresli yerde bulunmaktadır. Röpar noktası niteliğinde olan Kırkpınar Muazzez Sabri Gündoğar Ortaokulu önünden,İstasyon caddesinin kuzey istikametine doğru yaklaşık 570 m ilerlenince taşınmazın bulunduğu site sol tarafta konumlanmaktadır. Yakın çevresinde Turizm + Konut olarak kullanılan ayrık nizamlı 1-2 katlı site içerisinde yapılar yer almaktadır. Taşınmaz ilçe merkezine yakın mesafede konumlu olup sosyal donatı alanlarına ulaşımı kolaydır. Bölgenin altyapısı tamamlanmış olup kamu hizmelerinden istifadesi tamdır. Taşınmazın bulunduğu bölgede orta ve üst gelir gurubu ikamet etmekte olup bölgedek, doluluk oranı ~80 seviyesindedir

Özellikler: Taşınmaz bulunduğu blokta batı cephesinden bakıldığında sol tarafta konumlanmaktadır. Taşınmazın Sapanca Tapu Müdürlüğü’nde yapılan inceleme sonucunda söz konusu taşınmazın 22.09.1997 tarihli kat irtifakına esas mimari projesi incelenmiştir. Müşterinin bilgisi dahilinde taşınmazın iç hacmi görülememiş olup değerleme çalışmasında konu taşınmazın mimari projesindeki kat, kattaki konumu, alan ve mahal dağılımı esas alınmıştır. Taşınmaz mimari projesine göre, zemin kat Brüt ~61 m2 (+~28 m2 Teras), 1. Kat: Brüt ~64 m2, toplamda 125 m2 (+~28 m2 Teras ) kullanım alanlı olup, Salon, Mutfak, Antre, Teras, 3 oda ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. 

Söz konusu taşınmaz 8707,21m2 yüz ölçümüne sahip olup parsel üzerinde betonarme, 9 adet blok bulunup ,blokların her birinde 2 adet dubleks meskenden toplamda 18 adet Ikiz dubleks yer almaktadır. Söz konusu 6 nolu BB. bulundugu blok , parsele kuşbakışı bakıldığında kuzey yönünden , sağdan 2.sırada konumlanmaktadır. Taşınmazın yer aldıgı ikiz blok mimari projesine göre zemin kat + 1.normal kattan dubleks mesken olarak tasarlandığı toplamda 2 katlı dubleks mesken olarak inşa edildiği gözlemlenmiştir. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalı vaziyette olup çatısı ashap iskelet üzeri kiremit kaplıdır. Taşınmazın bina girişi doğu cephesinden sağlanmaktadır. Her dubleks meskenin ayrı bina girişi mevcut olup ,Söz konusu taşınmazın. Site içerinde özel güvenlik mevcut olup site içi yürüyüs yolları parke kaplı ,site etrafı taş duvar ile çevrilidir.Site içerisinde 1 adet açık yüzme havuzu ve sosyal tesis alanı bulunmaktadır.