COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Sakarya Kocaali Gümüşoluk Mahallesinde 2 Kargir Ev ve Ahır

Bankadan 2 310m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 11064
Oda Sayısı 2
Metre Kare 310m2
Ada 140
Parsel 19
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 42
Kat Sayısı 1
Arsa Yüzölçümü 3226

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Gümüşoluk Mahallesi, Köy içi Mevkii, 140 Ada 19 Parsel Kocaali / SAKARYA

Açıklama

Özellikler: Ana gayrimenkul, 3.226,26 m2 yüz ölçümlü, kuzeybatı yönden kadastral yola 47 metre cepheli, takribi derinliği güneydoğu, kuzeybatı aksında 90 metre olan, tapuda KARGİR İKİ ADET EV AHIR VE BAHÇE şeklinde cins tashihine konu edilmiş 140 ada 19 numaralı parseldir. Parsel geometrik olarak düzgün kenarlara sahip, takriben amorf formda ve eğimsiz arazi yapısına sahiptir. Parselin kuzeybatı kısmında cins tashihine konu yapı diğer kısımlarda ise bahçe bulunduğu görülmüştür. Belediyesinde yapılan incelemede parseldeki yapılara ait herhangi bir resmi evrak bulunmadığı görülmüştür. Kocaali Kadastro Şefliğinde yapılan incelemede paftası incelenmiş, cins tashihine konu 3 adet yapıdan sadece 1 tanesinin işli olduğu yapılan incelemede görülmüştür. İşli olan yapı parselde mevcuttur. İşli olan yapının kat sayısının belirtilmediği, ölçülerinin ve konumlarının belirgin durumda olduğu görülmüştür. Paftasına göre parseldeki yapı 125 m2 izdüşümüne sahiptir. Parsel üzerindeki mesken yapısı 125 m2 zemin kat ve 125 m2 1. Kat olmak üzere toplam 2 katlı yapıda 250 m2 yasal alanlı olarak kabul edilmiştir. Parsel üzerinde mevcut durumda 1 adet ahır yapısı bulunmakta olup cins tashihine konu edilmiş fakat paftasında işli olmadığı görülmüştür. Ahır yapısının yapılan incelemede takriben 60 m2 alanlı olduğu görülmüştür. Rapor içeriğine yasal alan 250 m2, mevcut alan ise 310 m2 olarak işlenmiştir. Ahır yapısı atıl durumda olup değerlemede dikkate alınmamıştır. Mahallinde yapılan incelemede parsel kuzeybatı cephesinde, zemin ve 1 normal katlı yarı ahşap ve yarı kargir sistemle inşa edilmiş 1 adet mesken bulunduğu görülmüştür. Mahallinde yığma bina ile harabe yıkık vaziyetteki ahır mevcuttur. Yığma bina zemin ve 1. kattan oluşmakta olup, yapının eski olduğu ve tadilata ihtiyacı olduğu anlaşılmaktadır. Bodrum kat iskan edilmeyecek durumda ve sadece depo olarak faydalanabilecek nitelikte olup 1. Katın ise kapsamlı tadilat gerektirebileceği dışarıdan yapılan incelemede görülmüştür. Parselin yol cephesi duvar ile kapatılmıştır. Taşınmazın konumu kadastral paftasından kontrolü yapılarak yerinin doğruluğu teyit edilmiştir. Parsel sınırlarının tamamı mahallinde belirgin olmayıp kadastral pafta yardımıyla bölgesel bazda konumu teyit edilmiştir.
Ekspertiz işlemi dışarıdan yapılmıştır. Bina dışı sıvasız vaziyette ve ahşap sistemin taşıyıcı elemanları görünür durumdadır. Bina çatı örtüsü kiremittir. 
Pencereler eski tip ahşaptır. Isınma sistemi sobalıdır. Üst kattaki mesken giriş kapısı ahşap kapı olup üst kata çıkış merdiveni betonarme formdadır. Parseldeki ahır yapısı harabe vaziyette olup değerlemede dikkate alınmamıştır.
Ulaşım: Kocaali İlçesi, Hızar Mahallesinde,Yunus Emre Caddesi ile Fatih Caddesi kesişim noktaları 
referans alındığında, Fatih Caddesi üzerinde, Lahna Köyü yolu üzerinde, güneydoğu istikamette 7,7 km yüksek irtifaya doğru ilerlenir. Öncelikle Selahiye ve ardından Çobansayvant köyleri geçildikten sonra, Gümüşoluk köyüne sol taraftan ulaşım sağlanmış olunur. Ulaşılan noktadan sol tarafa dönülerek 150 metre kuzeye ilerlenir. Taşınmaza sağ taraftan ulaşım sağlanmış olunur. Taşınmazın bulunduğu bölge Gümüşoluk Köy içi bölgesidir. Yakın çevrede kadastral yola cepheli köy içi arsalar ve müstakil yapılaşmalar, iç kısımlarda muhtelif tarla fındıklık vasıflı pek çok boş arazi mevcuttur. Bölgede köy içinde elektrik su gibi altyapılar mevcuttur. Özel araçlar ile ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Toplu ulaşım araçları ise seyrektir. Kocaali Belediyesi sınırlarında konumlu olup Belediye hizmetlerinden istifade etmektedir. Altyapılar kısmen eksiktir.
Not: Yapılan incelemede paftası incelenmiş, cins tashihine konu 3 
adet yapıdan sadece 1 tanesinin işli olduğu görülmüştür.