Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sakarya Hendek Köprübaşı Mahallesinde 2+1 95 m2 Daire

Bankadan 2 + 1 95m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
11965
Oda Sayısı:
2 + 1
Metre Kare:
95m2
Ada:
46
Parsel:
9
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
41
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1
İskan Tarihi:
02/06/1982
Ruhsat Tarihi:
11/04/1980
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
1
Bağımsız Bölüm:
5

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Paylaşılır
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Köprübaşı Mahallesi, 3551 Sokak, No: 9/2 Hendek/Sakarya

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanının olması, çevre yoluna yakın noktada konumlanması, alt ve üst yapı eksikliğinin bulunmaması ve ulaşım imkanlarının iyi olması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 1. normal katta, yapının orta bölümünde konumludur. Taşınmaz antre, salon, mutfak, 2 adet oda ve banyo-WC hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık 95 m2 alana sahiptir. Taşınmazın içerisi görülememiş olup, iç dekorasyon özelliklerine ilişkin tespitte bulunulamamıştır. Dışarıdan yapılan incelemelerde; giriş kapısı ve pencerelerin ahşap malzemeden inşa edildiği belirlenmiştir. Taşınmazın kuzey cephesinde 4 nolu bağımsız bölümle ortak balkon ve güney cephesinde 4 ve 6 nolu bağımsız bölümlerle ortak kullanılan teras hacmi mevcuttur. 

Ulaşım: Adapazarı-Düzce D-100 kara yolunun Adapazarı yönünden taşınmazın konumlandığı 3551 nolu sokak'a sapılır ve yaklaşık 100 m gidildikten sonra taşınmazın konumlandığı yapıya ulaşılır. Bölge kısmen iskan, kısmen ticaret mıntıkası şeklinde teşekkül kazanmış olup çevredeki binalar 3-4 katlı betonarme bina şeklindeki yapılaşmalar şeklindedir. Bölgenin alt ve üst yapı bakımından herhangi bir eksikliği bulunmamaktadır. Genel hizmet ve kamusal hizmet alanları bölgenin ihtiyacını karşılayabilecek düzeydedir. Taşınmaza toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Bulunduğu lokasyon itibarı ile düşük yapı kalitesindeki yapılar dahilinde yerleşik nüfus ikamet etmektedir. 

Parsel üzerinde yer alan yapı zemin + 1 normal katlı olarak betonarme tarzda ayrık nizamlı şekilde inşa edilmiştir. Binanın zemin katında 3 dükkan ve 1 normal katında 3 adet mesken bulunmakta olup binada 6 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binanın 1 normal katında yer alan meskenlere irtibat dışarıdan inşa edilmiş merdivenler vasıtası ile sağlanmaktadır. 4 ve 5 nolu bağımsız bölümlere sağlayan merdiven aynı olup 6 nolu bağımsız bölüm için ayrı merdiven inşa edilmiştir. Bağımsız bölümlerinin her birinin girişi birbirinden bağımsızdır. Dış cephesi dış cephe boyası ile boyalı olup, mantolama bulunmamaktadır. Bloğun merdivenleri mermerit kaplı olup trabzanı tuğla duvar şeklindedir. Binanın peyzajı bakımsızdır. Yapının yaşı ve bakımsız olması nedeniyle tadilat ihtiyacı duymaktadır.
Not: 02/06/1982 tarihli Yapı Kullanım İzin Belgesi(İskan) ve 11.04.1980 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. 

Not: Taşınmaz 46 ada 9 parsel iken yapılan imar uygulaması sonucu Dereboğazı mahallesi 223 ada 20 parsel olarak tescil edilmiştir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.