Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Rize Ardeşen Yavuz Selim Mahallesinde 236 m2 Depolu Dükkan

Bankadan 236m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 10460
Ada 15
Parsel 1698
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 17
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 5
Bağımsız Bölüm 11
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

YAVUZ SELİM Mah. YAVUZ SELİM Cad. No: 33 / A ARDEŞEN / RİZE

Açıklama

Ulaşım: Ardeşen Kaymakamlık binası önündeki Atatürk Caddesi üzerinden batı istikametinde 850 m gidilip sola Yavuz Selim Bulvarına dönülür. Bu cadde üzerinde yaklaşık 300 m gidildiğinde sol kolda kalan 33 dış kapı numaralı apartman ekspertize konu taşınmazın bulunduğu binadır. Taşınmaz ilçe merkezine yaklaşık 1 km mesafede yer almaktadır. Konum olarak Eski Hopa yolunun güney kesiminde kalmaktadır. Yeni yapılaşmaların az olduğu bölgede, ana arterlerde alt katları dükkan ve üst katları konut ağırlıklı tercih edilen bir bölgedir. Söz konusu gayrimenkulün yakın çevresinde 4-5 katlı konut amaçlı kullanılan binalar, Çaykur Çay Fabrikası, Yavuz Selim İlkokulu, Alparslan İlkokulu, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, Migros Market, Saray Halı ve çeşitli mobilyacılar yer almaktadır. Ulaşım, Rize Hopa yolu üzerinden geçen toplu taşıma araçları ile ve özel araç imkanı ile sağlanmaktadır. Bölgenin her türlü teknik alt yapısı tamamlanmış, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.
Özellikler: Taşınmaz, zemin Katta 11 nolu bağımsız bölüm olarak bina girişine göre sol ön tarafta güney ve batı olmak üzere 2 yöne cephesi 
bulunmaktadır. Projesine göre brüt 143 m2, zemin kat 93 m2 asma kat olmak üzere toplamda 236 m2 alana sahiptir. Zemin kat tek, asma kat tek hacimden oluşmaktadır. Dükkanın zemin kat ve asma kat duvarları örülmemiş olup zemin kat doğu tarafından yaklaşık 70 m2 lik bir kısmı tuğlayla örülmüştür. Taşınmaz inceleme işlemi dışarıdan yapılmış olup iç mekan özellikleri tespit edilememiştir. Dışarıdan yapılan gözlemlerde iç duvarlar sıvasız boyasız, yerler şaplı, dükkan duvar ve kapılarının bulunmadığı anlaşılmıştır. Dışarıdan yapılan gözlemlere göre, bağımsız bölüm eksik imalatlara sahiptir; ancak yapıda inşaat faaliyetleri bulunmadığından, taşınmaz için inşaat seviyeli ve tamamlanmış durum değeri ayrımına gidilmemiş, mevcut haliyle satılacaktır.
Taşınmazın bulunduğu bina bodrum + 
zemin + asma kat + 5 normal kat olarak toplamda 8 kat betonarme karkas yapı tarzında ve ayrık yapı nizamında projelendirilmiştir. Binanın dış cephesi sıvalı, boyalı, zemin kat duvarları tuğla örülmemiş, bina dış kapısı camlı demir doğramadır. Binada yangın merdiveni bulunmamaktadır.

Not: 26/12/2001 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.