COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Osmaniye Merkez Rızaiye Mahallesi'nde 251 m2 İmarlı Arsa

Şirketten 251m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 16088
Metre Kare 251m2
Ada 1602
Parsel 7
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.35
Emsal 1.75

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Osmaniye Merkez Rızaiye Mahallesi 1602 Ada 7 Parsel

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 1602 ada 7 parselde konumlu, 251,37 m² yüzölçümlü arsadır. Geometrik olarak dörtgen formda, topografik olarak eğimsiz bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmaz kuzeybatı yönden yaklaşık 14.7 metre imar yoluna, diğer yönlerden komşu parsellere cephelidir. Taşınmazın kuzeybatı cephe uzunluğu yaklaşık 14.7 metre, güneybatı cephe uzunluğu yaklaşık 17.0 metre, güneydoğu cephe uzunluğu yaklaşık 14.7 metre, kuzeydoğu cephe uzunluğu yaklaşık 17.0 metredir. Taşınmazın konumu Tkgm Portala ek olarak Osmaniye Belediyesi’nde yer alan imar paftasından teyit edilmiştir. Taşınmaz üzerindeki herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu Rızaiye mahallesinde genel olarak 1-3 katlı müstakil konutlar ve 5 katlı apartmanların bulunduğu gözlenmiştir. Hoca Ahmet Yesevi Caddesi ve Çiftlik Caddesi üzerinde yer alan yapıların zemin katlarının iş yeri, normal katlarının konut olarak kullanılmakta olduğu gözlenmiştir. Bölgede altyapı sorunu bulunmamakta olup, belediye sınırları içinde yer almaktadır.

Ulaşım: Hoca Ahmet Yesevi Caddesi ile Çiftlik Caddesi kesişim noktasından, Çiftlik Caddesi üzerinde kuzeydoğu istikamette yaklaşık 950 metre ilerlenir ve sol tarafta yer alan 7583 nolu sokağa dönülür. Sokak üzerinde kuzeybatı istikamette yaklaşık 350 metre ilerlenir ve sol tarafta yer alan 7588 nolu sokağa dönülür. Sokak üzerinde güneybatı istikamette yaklaşık 50 metre ilerlenir ve sağ tarafta yer alan değerleme konusu taşınmaza ulaşım sağlanır. Ulaşım özel araçlarla sağlanmaktadır.

Not: Osmaniye Belediyesinde yapılan incelemede taşınmazın bulunduğu parsel 06.01.2017 onay tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Taks: 0.35 Kaks: 1.75, ayrık nizam, 5 kat yapılaşma şartlarında Konut Alanında kalmaktadır. Parselin yaklaşık 27 m² yol terki bulunmaktadır. Konu taşınmazın 400 m² arsa alanı altında bulunması sebebiyle mevcut yapılaşma koşulları için tevhit durumu bulunmakta ancak mevcut durumda encümen kararı ile 2, 3 veya 4 kata yapılaşabileceği ilgili memurdan şifahen öğrenilmiştir. -3402 sayılı Kadastro Kanununun 22/a maddesine göre güncellemeye tabidir, güncel bilgiyi ilgili belediyesinden alabilirsiniz.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.