COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ordu Altınordu Karşıyaka Mahallesinde 2+1 85 m2 Daire

Bankadan 2 + 1 85m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12327
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 85m2
Ada 1775
Parsel 23
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 5
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

KARŞIYAKA Mah. 1003 Sok. No: 6 / 1 ALTINORDU / ORDU

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, Ordu ili Altınordu ilçesi Karşıyaka mahallesinde konumlu olup bölgenin ana arterlerinden olan Şehit Yalçın Yamaner Caddesine yakın konumdadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut amaçlı ve muhtelif katta bodrum üzerine zemin + 3 ila 4 katlı olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Sosyal yaşamın gerektirdiği market benzeri ticari birimler ve sağlık ocağı, okul, çocuk parkı gibi ihtiyaçlar yakın mesafeden karşılanabilmektedir. Toplu taşıma araçlarının da güzergahı olan Şehit Yalçın Yamaner Caddesi üzerinden ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır. Bölgenin genel yapılaşma tarzı, plancılık ilkeleri ile uyumludur. Konu taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; Okul, cami, park, vb. olarak ifade edilebilir. Bölgesel alt yapı ihtiyacı bulunmamakta olup belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır.
Özellikler: Taşınmazın; ada, parsel bazında doğruluğu Altınordu Belediye imar müdürlüğünde bulunan imar paftaları üzerinden, blok bazından yerinin doğruluğu vaziyet planından tespit edilmiştir. İç mekan özellikleri görülememiştir. 1 nolu mesken projesinde binada zemin katta bina girişine göre sol kolda konumludur. Mesken projesinde; mutfak, salon, 2 adet yatak odası, antre, gece holü, lavabo, wc, 2 adet teras hacminden oluşmaktadır. Kullanım alanı onaylı mimari projesine göre toplam brüt 85 m2 (70 m2 kapalı alan + 15 m2 teras) alanlıdır. Taşınmazın içi görülememiştir. Teras alanlarının zemin kotu üzerinde olması, balkon niteliğinde ve kullanımında olmasından dolayı yasal ve mevcut alana dahil edilmiştir.
Taşınmaz, Karşıyaka Mahallesi, 1003 Sok. No: 6 posta adresindeki binada bulunmaktadır. Ana taşınmaz 986,28 m2 yüz ölçümlü parsel üzerine ayrık nizamda, B.A.K. tarzda 2007 yılında inşasına başlanmıştır. Bina; bodrum, zemin, 3 normal ve çatı kat olmak üzere toplamda 5 katlıdır. Bina girişi 1003.Sokaktan bakıldığında sol taraftan ve zemin kattan sağlanmaktadır. Projesinde bodrum katta, sığınak, kapıcı dairesi, kazan dairesi, zemin, 1., 2., 3. normal katlarda her katta üçer adet mesken ve çatı katta iki adet mesken olmak üzere toplamda 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina ana girişi zemin kat seviyesinden güneydoğu cephesinden verilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatı kaplaması yapılmıştır. Binada doğalgaz sistemi bulunmaktadır.
Not: 29/05/2014 tarihli yapı kullanım izin belgesi (iskan) bulunmaktadır.