COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Niğde Ulukışla Darboğaz 'da 23 Dönüm Tarla

Şirketten 23286m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 14023
Metre Kare 23286m2
Ada 447
Parsel 9
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 10

Adres

Darboğaz Köyü, Atatürk Mahallesi, Kabaktepe Mevkii, 447 Ada 9 Parsel Ulukışla/Niğde

Açıklama

Özellikler :Kabaktepe Mevkii 447 ada 9 parsel nolu taşınmaz tapu kaydında ''Taşlık'' vasıflıdır ve 23286,47  m2'dir.Taşınmazın güneybatısında ve kuzeyinde madencilik faaliyetleri yapılmakta olup, taşınmazda benzer lokasyonda olup, aynı amaçlar için kullanılabilecek niteliktedir. Yerinde yapılan incelemede taşınmazın kuzeyinde bulunan tepenin güney yamaçlarında iki adet yarma, güneyinde bulunan tepenin güneydoğusunda bir adet yarmanın geçmiş zamanda açılmış olduğu belirlenmiş olup, mevcut durumunda herhangi bir faaliyet bulunmadığı belirlenmiştir. Taşınmazın tarımsal niteliği bulunmamaktadır. Taşınmaz topoğrafik olarak eğimli bir yapıya sahip olup geometrik olarak şekilsiz olduğu tespitleri yapılmıştır. Taşınmazın kadastral yola cephesi mevcut değildir. 

Ulaşım: Darboğaz Köyü, Atatürk Mahallesi, Kabaktepe Mevkii, 447 ada 9 parsel Ulukışla/NİĞDE adresinde konumludur. Taşınmaza araçla ulaşım için Niğde-Ulukışla-Adana yol ayrımında, doğu yönünde (Adana istikametinde) yaklaşık 5,75 km ilerlendikten sonra, sağa Darboğaz-Porsuk köyleri istikametine dönülerek güney istikametinde 805 ilerlenir ve daha sonra sağ tarafa (stabilize yol, ABS Alçı üretim tesisi yönüne) dönülerek 1,15 km ilerlenir ve yol üzeri/sağ tarafta konumlu taşınmaza ulaşılır. Taşınmaz eğimli bir yapıya sahip olup, geometrik olarak şekilsizdir. Taşınmazın Darboğaz Köy merkezinin 3,8 km kuzeyinde, Ulukışla ilçe merkezinin 7,71 km doğusunda konumludur.

Not: Taşınmazın tapu niteliği ''Taşlık'' tır. 1/100.000 ölçekli  Çevre Düzeni Planına göre, taşınmazın belirli bir kısmı tarım alanı ve jeolojik sakıncalı alanda, belirli bir kısmı ise maden çıkarma alanı, ağaçlandırılacak alan ve önemli doğa alanında kalmaktadır.