1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Muğla Milas Sakarkaya Mahallesi'nde 2 Katlı Kargir Ev ve Arsası

Bankadan 2 224m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 18231
Oda Sayısı 2
Metre Kare 224m2
Ada 103
Parsel 2
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Arsa Yüzölçümü 289
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 10
Kat Sayısı 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 3
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Sakarkaya Mahallesi, Merkez Sokak, No: 22 Milas - Muğla

Açıklama

Özellikler: Taşınmazın pencereleri Pvc doğrama, üst kata çıkış merdiven başmakları seramik, korkulukları alüminyum doğramadır. Taşınmaz doğa manzarasına sahip olup, ısınması soba ile sağlanmaktadır. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder. Parselin kuzey cephe hattında 1 adet kat bilgisini 2 olarak belirtildiği tescilli yapının bulunduğu görülmüştür. Pafta üzerinde yapılan ölçümlerde parselin kuzey cephesinde yer alan yapının taban alanının yaklaşık 112 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir. Parselin kuzey cephe hattında 1 adet iki katlı binanın bulunduğu görülmüştür. 2 kattan oluşan taşınmazın her iki katıda simetrik olarak inşa edilmiş olup, kadastral pafta üzerinde yer alan ölçümler baz alınarak 2 katta toplam 224 m2 lik kullanım alanlı olarak hesaplanmıştır.

Ana gayrimenkul, Sakarkaya Mahallesi sınırları içerisinde amorf geometrik şekle ve eğimli topoğrafik arazi yapısına sahip, 289,43 m2 yüz ölçümlü 103 ada 2 no.lu parsel üzerinde konumludur. Taşınmaz “İki katlı kargir ev ve arsası” olarak cins tashihli olup taşınmaza ait herhangi bir ruhsat, mimari proje vb. evrak kaydına rastlanmamıştır. Parselin kuzey cephe hattında 1 adet kat bilgisini 2 olarak belirtildiği tescilli yapının bulunduğu görülmüştür. Pafta üzerinde yapılan ölçümlerde parselin kuzey cephesinde yer alan yapının taban alanının yaklaşık 112 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir. Parselin kuzey cephe hattında 1 adet iki katlı binanın bulunduğu görülmüştür. 2 kattan oluşan taşınmazın her iki katıda simetrik olarak inşa edilmiş olup, kadastral pafta üzerinde yer alan ölçümler baz alınarak 2 katta toplam 224 m2 lik kullanım alanlı olarak hesaplanmıştır. Yapının kargir yapı tarzında inşa edilmiş olup, ön cephe hattında teras alanı ve teras alanın alt bölümünde depo bulunmaktadır. Parselin etrafı taş ve tuğla duvarlar ile çevrili olup, giriş güney cephe hatta yer alan demir kapıdan sağlanmaktadır. Parselin kuzey cephe hattından komşu parsel ile diğer cephe hatlarından ise kadastral yola cepheli konumdadır. Mevcut durumda taşınmazın batı yer alan kadastral yol faal durumdadır. Parselde yer alan yapının dış cephesi badanalı, çatısı ise basit kırma sistem ahşap üzeri kiremit kaplıdır. Bölgede yol, su ve elektrik alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır.

Ulaşım: Taşınmaz tapu kütüğünde; Muğla ili, Milas ilçesi, Sakarkaya Mahallesi, Köycivarı mevkii, 289,43 m2 yüz ölçümlü 103 ada 2 parselde “İki katlı kargir ev ve arsası” niteliklidir. Taşınmaz mahallinde Sakarkaya Mahallesi, Merkez Sokak, No: 22 Milas - Muğla posta adresinde yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı Sakarkaya Mahallesi, Milas İlçe merkezinin yaklaşık 32 km., kuzeyinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşmak için, Sakarya Mahalle girişinde, Sakarya Yeni Cami İstikametine doğru 130 m. devam edildikten sonra önce sağa devamında ise tekrar sağa dönülerek 120 m. ilerledikten sonra yolun sağında yer alan 22 dış kapı numaralı taşınmaza ulaşım sağlanmış olur. Taşınmaz Mahalle merkezinde konumlu olup, ulaşım belirli aralıklar ile hareket eden köy dolmuşları ve özel araçlar ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Mahalle merkezinde konumlu olup, ulaşım belirli saatlerde hareket eden köy dolmuşları ile ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölge kırsal yerleşim alanı konumunda yer almakta olup, bölgede genellikle 1 2 katlı köy evleri, ahır ve damlar, boş veya ekili tarlalar bulunmaktadır. Bölgede ağırlıklı olarak tarımsal faaliyet ve hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. Planlı yapılaşmaya sahip bölge yaz kış tercih edilmektedir. Bölgede yol, elektrik, su, telefon alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır. Taşınmazın yakın çevresinde ise küçük market, kahvehane ve cami bulunmakta olup, hastane, süper market, alışveriş merkezi, sağlık ocağı vb. temel ve sosyal ihtiyaçlar ilçe merkezinde karşılanmaktadır.

Not: Oda sayısı temsili yazılmıştırTaşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.