Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Muğla Dalaman Karaçalı Mahallesi'nde 162 m2 Dükkan

Sahibinden 162m2

Özellikler

Tapu no 10861
Ada 19
Parsel 132
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 12
Isıtma Sistemi Sobalı
Kat Sayısı 4
Bağımsız Bölüm 18
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Karaçalı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Belediye İş Merkezi, No: 96/P18, 48770, Dalaman/ MUĞLA

Açıklama

Ulaşım: Söz konusu dükkan; Muğla İli, Dalaman İlçesi, Karaçalı Mahallesi sınırlarında yer almaktadır. Dükkan; Öztaş Lisesi'nin 590 metre doğusunda, Dalaman Emniyet Müdürlüğü'nün 580 metre doğusunda ve Pazaryeri'nin 85 metre kuzeyinde konumlanmıştır. Dükkana ulaşım için; Dalaman ilçe merkezinden, Atatürk caddesi üzerinde doğu istikametinde 665 metre gittikten sonra sağ tarafta binanın içinde bulunduğu belediye binasına ulaşılır. 

Özellikleri: Dükkan ticari anlamda oldukça yoğun bir aks üzerindedir. Taşınmaz çevresindeki binalar genelde 4 -5 katlı yapılardır ve zemin katlar dükkan, 1. ve 2. katlar ise genelde ofislerden oluşmaktadır. Dükkan bitişik nizam yapılaşmanın bulunduğu bir muhittedir.

Söz konusu dükkanın içinde bulunduğu bina, 3.801,51 m2 alanlı arsa üzerinde, zemin + asma + 2 normal kat olmak üzere 4 katlı olarak inşa edilmiş betonarme bir binadır. Binanın zemin ve asma katında 69 adet dükkan, 1. katta 44 adet büro ve 2. katta ise belediye hizmet katı olmak üzere binada toplam 114 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cephesi kum sıva üzerine akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Binanın kuzey, güney, doğu ve batı olmak üzere 4 adet girişi mevcuttur.

Daire binanın asma ve zemin katlarında konumlu 18 nolu bağımsız bölümdür. Onaylı mimari projesine göre zemin katta brüt yaklaşık 81 m2 alanda dükkan alanından ve asma katta brüt yaklaşık 81 m2 alanlı depodan oluşmakta olup 162 m2 kullanım alanına sahiptir. Dükkanın tüm zeminleri mermer döşemeli, duvarları alçı sıvalıdır. Dükkan giriş vitrini cam malzemeden yapılmıştır. Dükkanın asma kata çıkış merdiveni henüz inşa edilmemiştir. Dükkan bakımlı olup herhangi bir tadilata ihtiyacı bulunmamaktadır.

Söz konusu dükkan şehir merkezine, kamu kurum ve kuruluşlarına, sosyal alanlara yakın bulunması ve toplu taşınma araçları ile özel araçlarla ulaşımı kolay olması sebebi ile yatırım amaçlı kullanılabilir.