COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Mersin Tarsus Şehit Mustafa Mahallesi'nde 44 m2 Natamam Hisseli Dükkan

Vakıftan 44m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 16830
Metre Kare 44m2
Ada 279
Parsel 40
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 37
Isıtma Sistemi Diğer
Kat Sayısı 3
Ruhsat Tarihi 17.03.1983
Bağımsız Bölüm 131,132, 133, 134
Bulunduğu Kat 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Mersin İli, Tarsus İlçesi, Şehitmustafa Mahallesi, 3501 Sokak, No:8/ BB:134 Tarsus / MERSİN

Açıklama

Özellikler: 2. normal katta yer alan 131 bağımsız bölüm no.lu, (10000 / 412692) arsa paylı, dükkan nitelikli taşınmazdır. Onaylı mimari projesine göre brüt 11 m² alanlı olup dükkan alanından oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemede natamam durumda olduğu ve duvarlarının inşa edilmemiş olduğu tespit edilmiştir.

2. normal katta yer alan 132 bağımsız bölüm no.lu, (10000 / 412692) arsa paylı, dükkan nitelikli taşınmazdır. Onaylı mimari projesine göre brüt 9 m² alanlı olup dükkan alanından oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemede natamam durumda olduğu ve duvarlarının inşa edilmemiş olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın hissesi 1/4 'tür.

2. normal katta yer alan 133 bağımsız bölüm no.lu, (10000 / 412692) arsa paylı, dükkan nitelikli taşınmazdır. Onaylı mimari projesine göre brüt 7 m² alanlı olup dükkan alanından oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemede natamam durumda olduğu ve duvarlarının inşa edilmemiş olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın hissesi 1/4 'tür.

2. normal katta yer alan 134 bağımsız bölüm no.lu, (10000 / 412692) arsa paylı, dükkan nitelikli taşınmazdır. Onaylı mimari projesine göre brüt 17 m² alanlı olup dükkan alanından oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemede natamam durumda olduğu ve duvarlarının inşa edilmemiş olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın hissesi 1/4 'tür.

Ana gayrimenkul 867,00 m² yüzölçümüne sahip 279 Ada 40 Parsel üzerinde, 3/A yapı sınıfında, betonarme karkas yapı tarzında, bitişik nizam olarak, 2. bodrum + 1. bodrum + zemin + 3 normal kat olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Ana taşınmazın onaylı mimari projesine göre 2. bodrum katında 28 adet dükkan, 1. bodrum katında 18 adet dükkan ve 8 adet bay/bayan wc, zemin katında 27 adet dükkan ve iş hanı girişleri, 1. normal katında 31 adet dükkan, 2. normal katında 31 adet dükkan, 1 kapıcı dairesi ve 1 adet mesken, 3. normal katında ise 7 adet mesken olmak üzere yapıda toplam 142 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi, güney cepheden 3501 sokak üzerinden zemin kat kotundan sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı, zeminleri karo kaplamadır. Yerinde yapılan incelemelerde ana taşınmazın inşaatının tam olarak tamamlanmamış olduğu tespit edilmiştir. Yapılan incelemede binada 2. bodrum katta yer alan dükkan alanlarının duvarlarının ve imalatının yapılmamış olduğu, üst kata giden merdiven alanının yapılmamış olduğu, 1. normal katta yer alan dükkanların yerinde işgal edilerek şahıslarca kapatılarak kullanılmakta olduğu, 2. normal katta hiçbir dükkanın tamamlanmamış olduğu ve bölme duvarlarının inşa edilmemiş olduğu, 3. normal katta bir kısım meskenlerin kısmen tamamlanarak kullanılmakta olduğu, bir kısmının ise hiç imal edilmemiş olduğu tespitleri yapılmıştır. Ayrıca konu taşınmazın yer aldığı binanın merdivenleri tamamlanmamış olup ana taşınmazın kuzeyinde yer alan 279 Ada 41 Parselde konumlu binayla birlikte kullanıldığı ve bu binanın merdiven alanı ile konu taşınmazın yer aldığı binanın zemin üstü katlara erişim sağlanmakta olduğu tespit edilmiştir. Ancak 2. Normal kata bu merdiven ile erişimin, 279 Ada 41 Parselde konumlu binanın kullanım alanlarına denk gelmesi nedeniyle sağlanamamaktadır. 2. Normal katta kullanım söz konusu değildir. Ana taşınmazın 2. Normal katının komple duvarsız ve sıvasız şekilde natamam durumda olduğu tespit edilmiştir.

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım, Muvaffak Uygur Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi kesiminden doğuya doğru Cumhuriyet Caddesi üzerinden yaklaşık 155 metre ilerledikten sonra sola 3508 Sokağa dönülür. Sokak üzerinde yaklaşık 95 metre ilerledikten sonra sağa 3501 Sokağa dönülür. Sokak üzerinde yaklaşık 30 metre ilerledikten sonra solda değerlemeye konu taşınmazın bulunduğu binaya ulaşılır. Bina, Tarsus ilçe merkezine yaklaşık 1 km mesafelidir. Binanın bulunduğu sokak ara sokak olup yaya ve araç trafiği orta düzeydedir. Bölge genel itibariyle imarlı ve düzenli yapılaşmaların mevcut olduğu bölge sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölgede yapılaşma tamamlanmıştır. Bölge genelde yapı kalitesine bağlı olarak, alt, orta ve üst gelir grubu tarafından yatırım ve konut amaçlı olarak talep görmektedir. Binanın bulunduğu bölgede altyapı ve ulaşım sorunsuzdur. Toplu taşıma araçları binanın 95 metre güneyinde yer alan Cumhuriyet Caddesi üzerinden geçmektedir.

Not: 17.03.1983 tarih ve 312/16 sayılı Yeni Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. Yapı ruhsatının geçerlilik süresi dolmuş olup, yapılan incelemeye göre yenileme ruhsatı ve/veya Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmamaktadır. Ruhsat geçerlilik süresi dolmuştur. Bu nedenle satıcının inşaatın tamamlanacağı veya ruhsat- iskan gibi yasal evraklara dair taahhüt vermeyecektir. Satış sonrası taşınmazda oluşacak yasal masraflar alıcıya ait olacaktır. 

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.