COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Mersin Erdemli Alata Mahallesinde 265 m2 Asma Katlı Dükkan

Bankadan 265m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12015
Metre Kare 265m2
Ada 257
Parsel 5
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 21
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 6
Bağımsız Bölüm 13
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

ALATA Mah. ALPARSLAN TÜRKEŞ Bul. No: 372 B / ERDEMLİ / MERSİN

Açıklama

Ulaşım: Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde yer alan Erdemli Mesken Yüksek Okulu'nu müteakiben doğu istikamette yaklaşık 1 km ilerlenerek yolun sağ/güney yarısında konumlu olan taşınmaza ulaşılır. Taşınmaz ilçe yerleşiminin doğu aksında, ana ulaşım arteri üzerinde yer almaktadır. Yakın çevre itibari ile benzer yaş ve nitelikli apartmanlar mevcut olup, yapıların zemin katları iş yeri, normal katları mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz üst ve orta gelir grubunun talep gösterdiği bölgede olup,taşınmazın yer aldığı bölgede boş parsel yoğunluğu düşük durumda yapılaşma oranı yüksektir. 
Özellikler: Taşınmaz bina girişinin sol/doğu bitişiğinde yer almaktadır. Kuzey-Güney cephelidir. Taşınmaz brüt yasal Zemin : 76 m2 + Asma: 69 m2 olmak üzere yasal toplam 145 m2 alanlıdır. Mahallen bodrumda sığınak olarak brüt ~120 m2'lik bölümün iç hacim zemin kattan geçiş sağlanmak suretiyle taşınmazın kullanımında olduğu gözlenmiştir. Ayrıca iç hacminde de asma kata çıkış merdiveni ve wc hacimlerinin yerinin değiştirildiği gözlenmiştir. Basit bir tadilatla projesine dönüştürülebilir niteliktedir. Dış cephesi alüminyum profil çerçeveli camekan kaplamadır. Zeminler seramik kaplıdır. Duvarları düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Wc yüzeyi seramik kaplıdır. 
Taşınmaz 263 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde tek blok olarak betonarme-karkas strüktürde inşa edilmiş Bodrum + Zemin + Asma + 6 normal katlı yapıda yer almaktadır. Binanın Bodrum katında sığınak, zemin katında 13 ve 14 b.b. nolu dükkanlar ile bina girişi, normal katlarında ise her katta 2 mesken bulunmaktadır. Bina girişi kuzey cepheden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Yapı asansörlüdür. Orta nitelikte malzeme ve işçilik bulunmaktadır.
Not: 14.12.1998 İlk Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.