Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Mersin Akdeniz Cami Şerif Mahallesinde 52 m2 Ofis

Bankadan 52m2

Özellikler

Tapu no 10415
Ada 72
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 29
Isıtma Sistemi Klima
Kat Sayısı 2
Bağımsız Bölüm 3
Bulunduğu Kat 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Camiişerif Mh. Mücahitler Cd. Nimet İşhanı 2.Kat.No:3

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz; binanın 1.normal katında, bina girişine göre solda yer alan Kuzey-Güney cepheli ve 3 bağımsız bölüm numaralı bürodur. 52,00 m2 brüt kullanım alanında 2 oda, 1 hol, 1 wc, 1 yemek nişi ve1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın girişinde ahşap kapı üzeri demir doğrama kapı mevcut olup, kapının kırık olduğu görülmüştür. Odaların zemini karo plaka, duvarları plastik boyalıdır. Wc bölümünün zemini ve duvarları seramik kaplamadır. Büronun iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri ise pvc dir. Büro bakımsız durumda olup tadilata ihtiyacı bulunmaktadır.
Ana gayrimenkul; 120,00 m2 yüz ölçümüne sahip 72 ada, 3 parsel üzerinde 3/A yapı sınıfında, bitişik nizamda betonarme karkas sisteminde, zemin + galeri kat + 2 normal katlı olarak planlanmış ve inşa edilmiştir. Bina girişi kuzey cepheden ve zemin kattan sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğrama kapı mevcut olup, bina girişi, merdiven basamakları karo kaplama duvarları plastik boyalıdır. BİNA ORTA BAKIMLIDIR. Ana gayrimenkulün zemin katında 2 adet asma katlı dükkan, diğer normal katlarda 2 şer adet büro olmak üzere binada toplamda 6 bağımsız bölüm bulunmaktadır. 
Ulaşım: Mücahitler Caddesi üzerinde 3228 Sokak ile Mücahitler Caddesinin kesişiminde itibaren doğu yönünde yaklaşık 100 m ilerldikten sonra sağda değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu Nimet İşhanına ulaşaılır. Yakın çevresinde; Mersin Tren Garı, Merkez Bankası, HSBC Bank, Anadolu Bank, İş Bankası, İl Halk Kütüphanesi, Mersin Adliye Binası bulunmaktadır. Taşınmazlar şehrin eski yerleşim bölgelerinden birinde bulunmaktadır. Semtteki genel yapılaşma bitişik nizamda olup, 25-30 yıllık ve 4-5 katlıdır. Bununla birlikte İstiklal Caddesi ve Kuvai Milliye Caddesi toplu taşıma araçlarının ana güzergahlarından olan önemli arterlerdir. İstiklal Caddesi üzerinde ticari hareketlilik yoğun ve istikrar kazanmıştır. Buna bağlı olarak cadde üzerinde yer alan binaların zemin ve asma katlarının tamamı ticari nitelikte kullanılmakta olup, normal katları da büro amaçlı kullanıma yönelik talep görmektedir. Bir çok banka şubesi, cafe ve restoranlar, çeşitli mağazaları, resmi kurumlar ve dershaneler ile küçük ve orta ölçekli bir çok işyeri bu bölgede yer almaktadır. İstiklal Caddesi üzerinde araç ve yaya trafiği de yoğundur. 

Not: 15.09.1989 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.