Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Mardin Kızıltepe Yeni Mahalle 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 135m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 10248
Ada 323
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 33
Kat Sayısı 5
Bulunduğu Kat 5
Bağımsız Bölüm A 17

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Mardin ili, YENİ MAH. Şanlıurfa Caddesi , Özmen Sitesi A Blok Kat:5, No:17

Mardin Kızıltepe Yeni Mahalle 3+1 Daire

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz; Mardin İli, Kızıltepe İlçesi, Yeni Mahallesi, 323 ada, 1 parsel üzerinde bulunmaktadır. Değerleme konusu taşınmaz; Mardin ili, YENİ MAH. Şanlıurfa Caddesi , Özmen Sitesi A Blok No:2A/17 adresinde yer almaktadır. Konu taşınmaz ilçe merkezinde bulunup ana arterler olan Şanlıurfa Caddesi ile PTT Caddesi kesişiminde yer almaktadır.

Özellikler: İnceleme özellikleri dışarıdan yapıldığından iç mekan özellikleri tespit edilememiştir. Taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz 5734,04 m2 alanlı, 323 ada 1 nolu parsel üzerinde bulunan, ayrık nizamda 5 blok olarak inşa edilmiş 33 yıllık betonarme binadır. Kızıltepe tapu müdürlüğünde yer alan bila tarih onaylı kat irtifakına esas mimari projesine göre bina 2 girişli olup, binaların bodrum katı yer altı çarşısı olarak tasarlanmıştır. Binanın yer altı çarşısında ve zemin katında; dükkanlar, 5 normal katın her birinde ise 4'er adet mesken bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Binanın giriş holü ve merdiven kaplamaları mermer kaplama olup bina giriş kapısı demir doğramadan imal edilmiştir. Duvar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Binada asansör bulunmayıp merkezi kalorifer sistem ile ısıtılmaktadır. Projesinde bulunana 6 ve 7.katların inşa edilmediği tespit edilmiştir.

Taşınmazın bulunduğu bölge, Şehir merkezinde olup, yapılaşma açısından rağbet görmektedir. Yeni Mahallesinde taşınmazın olduğu bölgedeki siteler genellikle orta ve yüksek seviyeli gelir grubunun yaşamayı tercih ettiği bir bölgededir. Yakın çevrede aynı yıllarda inşa edilmiş, yeni inşaatların oluşmakta olduğu cadde üzerinde zemin katlar cari normal katlar konut imarlı adalar mevcut olup ,Sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, cami, resmi kurumlar, bankalar, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Ulaşım olanakları bakımından sorununun olmaması, alt yapının tamamlanmış olması gayrimenkulün değerine olumlu yansımaktadır.

Not: Taşınmazın 17/02/1985 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.