0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Mardin Kızıltepe Tepebaşı Mahallesi'nde 290 m2 Depo

Bankadan 290m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
17535
Metre Kare:
290m2
Ada:
664
Parsel:
7
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
7
Isıtma Sistemi:
Merkezi
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
6
İskan Tarihi:
06.04.2015
Ruhsat Tarihi:
17.07.2012

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Tepebaşı mahallesi Adnan Menderes caddesi Apt.No:5/F Kızıltepe/Mardin

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskan belgesinin bulunması, altyapısının tamamlanmış olması, akın çevresinde Kızıltepe Belediyesi, Kızıltepe Diş Hastanesi, kamu kurumları bankalar ve ilk ve orta öğretim kurumları bulunması, bölgedeki ticaret fonksiyonlu kullanım alanlarının gelişmişliği  ve ulaşımın rahatça sağlanabilmesi avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz bodrum kat 23 nolu bağımsız bölüm numaralı depo Onaylı mimari projesine göre 290 m2 kullanım alanına sahiptir. Depoya ait zemin kattan sağlanan giriş kapısı demir doğramadır. Taşınmazın tapu vasfı depodur.

Gayrimenkulün konumlu olduğu bina betonarme yapı türünde, bitişik nizam olarak 500,06 m2 arsa üzerinde konumlanmıştır. Gayrimenkulün yer aldığı bina bodrum kat + zemin kat + 6 normal kat olarak inşa edilmiştir. Bodrum katta; kazan dairesi sığınak ve 23 bağımsız bölüm numaralı depo, Zemin katta; Bina girişi hacimleri ile 19,20,21 ve 22 bağımsız bölüm numaralı asma katlı dükkanlar. Asma katta; Dükkanlara ait eklentiler, 1. normal kat ile 6.normal kat aralığında her katta 3'er adet mesken olmak üzere binada toplam 23 bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina dis cephesi dış cephe yalıtımlı olup üzeri dış cephe boyalıdır. Bina girişi kapısı içi camlı demir doğramadır. Binanın yer aldığı muhitte alt yapı olanaklarının tamam olduğu görülmüştür. Şehir merkezinde olan gayrimenkulün ulaşım imkanları müsait olup ticari hareketliliğin orta seviyede olduğu görülmüştür.

Ulaşım: Mardin ili, Kızıltepe ilçesi, Tepebaşı mahallesi Adnan Menderes caddesi Apt. No:5/5F, bodrum katında konumlu 23 bağımsız bölüm numaralı Depo vasıflı taşınmazdır. Taşınmaza ulaşım: Kızıltepe ilçe merkezi Kilise caddesinden Adnan Menderes Caddesine girilerek güney istikametinde yaklaşık 45 metre ilerledikten sonra taşınmazın bulunduğu bina yolun sol tarafında konumlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Kızıltepe Belediyesi, Kızıltepe Diş Hastanesi, kamu kurumları bankalar ve ilk ve orta öğretim kurumları bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge orta gelir düzeyine sahip olup bitişik nizamda konut altı ticari 5 ile 8 katlı yapılar bulunmakta olup ticari hareketlilik orta seviyelerdedir. Bölgenin alt yapısı tam olup ulaşım imkanı rahattır.

Not: Kızıltepe Belediyesinde yapılan incelemede ana taşınmaza ait 17.07.2012 tarih, 92 numaralı (Yeni Yapı) Yapı Ruhsatı ve 06.04.2015 tarih YPD-55 numaralı Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır. Yapı Ruhsatı yol kotu altı 1 yol kotu üstü 7 kat, olmak üzere toplam 8 katli toplam 23 adet bağımsız bölüm için toplam 4300 m2 inşaat alanını kapsamaktadır. Yapı sinifi 4/Adir. "Kızıltepe Belediyesi İmar ve şehircilik Müdürlüğünde yapılan incelemelerde alınan şifahi bilgiye göre, taşınmazın yer aldığı ada/parselin. 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam, 7 kat yapılaşma şartlarına sahip olduğu, Konut+ Ticaret alanında kaldığı ve çekme mesafelerinin yollardan 5m olduğu bilgisi şifahen alınmıştır. İlgili Belediyede edinilen sözlü bilgiye göre söz konusu parselin yaklaşık 28 metre terki bulunduğu beyan edilmiştir.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.