Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Mardin Artuklu Yenişehir'de Dükkan

Şirketten 45m2

Özellikler

Tapu no 2510
Pafta -
Ada 649
Parsel 7
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 10
Isıtma Sistemi Klima
Kat Sayısı 5
Bağımsız Bölüm 7
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Yenişehir Mahallesi, SSK Caddesi, No:4, Dükkan No:7 Artuklu/MARDİN

Mardin Artuklu Yenişehir'de Dükkan

Açıklama

Ulaşım: Söz konusu dükkanın yer aldığı bina, Mardin İli, Artuklu İlçesi, Yenişehir Mahallesi, SSK Caddesi üzerinde kuzey aksta konumludur. Ravza Caddesi ise güneyde konumludur. Bina girişi SSK Caddesi yönünde sağlanmaktayken, konu gayrimenkul 1910. Sokak cephesinde yer almaktadır. Gayrimenkule ulaşım için, bölgenin ana ulaşım akslarından olan Vali Ozan Bulvarı üzerinde Mardin Adliyesi geçildikten sonra doğu yönde Ömerli istikametinde ilerlenir. Bulvar üzerinde yer alan Mardin Belediyesi geçildikten yaklaşık 85m sonra sağ kolda yer alan SSK Caddesi’ne ulaşılır. Değerleme konusu taşınmaz güneybatı yönde 115m ilerlendikten sonra sağ aksta, SSK Caddesi ile 1919. Sokak’ın kesişiminde konumludur.

Dükkanın yakın çevresinde 7-8 katlı zemin katları ticaret, normal katları mesken amaçlı kullanılan binalar, Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Mardin Belediyesi, Mardin-Batman Karayolu bulunmaktadır. Gayrimenkule ulaşım özel araçlarla ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Bölge, Artuklu Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup, tamamlanmış altyapıya sahiptir.

Özellikler: Söz konusu dükkanın yer aldığı bina, 669,00 m² yüzölçümlü “Arsa” nitelikli 649 ada 7 parsel üzerinde betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 5 normal kat olmak üzere 7 katlı olarak inşa edilmiştir. Mimari projesine göre, bina dahilinde bodrum katta 1 no.lu ambar, kazan dairesi, sığınak ve havalandırma odası, zemin katta 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 no’lu dükkanlar, 1. normal katta 8, 9 ve 10 no’lu dükkanlar, 2. normal katta 11 ve 12 no.lu meskenler, 3. normal katta 13 ve 14 no’lu meskenler, 4.normal katta 15 ve 16 no.lu meskenler, 5.normal katta ise 17 ve 18 no’lu meskenler bulunmaktadır. Bina girişi, 1.normal kattan sağlanmaktadır.

Söz konusu dükkan, onaylı mimari projesine göre zemin katta, doğu cephede 1910. Sokak yönünde yer almakta olup, sokaktan bakıldığında sol kolda konumludur. Dükkan 1910. Sokak yönünde yaklaşık 3,30m. Cepheye ve yaklaşık brüt 45m² brüt kullanım alanına sahiptir. Konu gayrimenkul onaylı mimari projesine göre tek hacimden oluşmaktadır. 

Yapılan incelemelede söz konusu dükkanın, bitişiğindeki 2,3,4,5 ve 6 no’lu dükkanlar ile ara bölme duvarının örülmediği ve bu dükkanlar ile birleştirilerek tek hacim olarak inşa edildiği tespit edilmiştir. Dükkan içerisinde iyi kalitede malzeme kullanılmış olup, döşemede seramik kaplama ve duvarlarda plastik boya kullanılmıştır. Dükkanın tavanı spot lambalar ile aydınlatılmaktadır. Dükkanın camekanı alümiyum doğrama olup, otomatik daraba sistemi kullanılmaktadır.

Dükkan kat irtifakının kurulu olması ve merkezi yerde konumlanmasının yanı sıra, ticari hareketliliğin yoğun olduğu bölgede yer alması sebebiyle yatırım ve kullanım amaçlı değerlendirilebilir.

Not: Satışta %18 KDV oluşmaktadır. Tapu devir masrafları alıcıya aittir.