COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Mardin Artuklu Yenişehir Sebze Halinde 29 m2 Dükkan

Bankadan 29m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12825
Metre Kare 29m2
Ada 724
Parsel 15
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 20
Isıtma Sistemi Sobalı
Kat Sayısı 0
Bağımsız Bölüm 13
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Mardin İli, Artuklu İlçesi, Yenişehir Mahallesi, Stad Caddesi, Sebze Hali, Zemin Kat, No:13

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz binanın zemin katında yer alan, binanın doğu cephesinde yer alan , Stad caddesinden bakıldığında, 2.Dükkandır. Taşınmaz toplam 29,50 m2 alandan oluşmaktadır. Taşınmazın iç hacim yüksekliği 3.20 m ve iç kapı- pencere doğrama: demir doğramadır. Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. 
Taşınmaz Artuklu İlçesi, Yenişehir Mahallesinde yapılaşmış bir yerde yer almaktadır. Yakın çevresinde genel olarak konut olarak yapılaşmış, 1, 2, ve 3 katlı binalar yer almaktadır. Belediyenin sağladığı elektrik, su, yol ve kanalizasyon gibi alt yapı olanaklarından yararlanabilir konumdadır. Taşınmazın yer aldığı bina, 7.825 m2 arsa üzerinde A, B, C, D, E blok olarak inşa edilmiştir. Binalar mevcut durumda sebze hali, ofisler, ve lokal olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın yer aldığı Bina bodrum kat + zemin kat olarak inşa edilmiştir. Binada bodrum katta 1 ile 7 arası dükkanlar, zemin katta 8 ile 14 arası dükkanlar yer almaktadır. Mevcut durumda Mardin Sebze hali olarak kullanılmaktadır. Bina dış cephesi sıva üstü plastik boyalı, ortak kullanım alanlarında yerler beton kaplama, kapılar demir doğramadır. Binanın genel olarak bakımsız olduğu görülmüştür.
Ulaşım: Taşınmaz, Mardin İli, Artuklu İlçesi, Yenişehir Mahallesi, (Tapusunda Diyarbakırkapı Mahallesi yazmakta), Stad Caddesi, Sebze Hali, Zemin Kat, No:13, Zemin Kat,  adresinde yer alan Dükkan vasıflı 1 adet gayrimenkuldür. Taşınmazın yakın çevresinde İlköğretim Okulu, Sağlık Ocağı, yer almakta olup, sosyal donatı imkanları yeterli durumdadır. Taşınmaz yapılaşmış bir yerde yer almaktadır.  Belediyenin sağladığı alt yapı olanaklarından yararlanabilir konumda olup, ulaşım imkanları müsaittir.
Not: Tapu kayıtlarında blok no yazmamakla birlikte, ana taşınmazın niteliğnin olan kısım bloklara ait listede B bloğa denk gelmektedir. Taşınmazın bitişiğinde bulunan 14 BB nolu dükkanda 12832 ID'le sitemizde satıştadır. Bölgede kadastral çalışma yapılmaktadır.