COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Mardin Artuklu Yalım Mahallesinde Hisseli Komple Bina

Bankadan 9 572m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 11932
Oda Sayısı 9
Metre Kare 572m2
Ada 184
Parsel 8
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Isıtma Sistemi Diğer
Bina Yaşı 5
Kat Sayısı 9
Arsa Yüzölçümü 572

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 15

Adres

Yalım Mah. Ayinsince Mevkii, 184 Ada, 8 Parsel, Artuklu, MARDİN

Açıklama

Ulaşım: Mardin ili, Artuklu İlçesi, Yalım Mahallesi, 2038.Sokak 184 ada 8 parselde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım tarifi, şehir merkezinde bulunan Kızıltepe Bulvarından Mardin Diyarbakır yolu istikametinde Vali Ozan caddesinden yaklaşık 700 m ilerledikten sonra sağ kol yönünde kalan Sokaka girilir. Yaklaşık 150m ilerledikten sonra taşınmaza ulaşılır. Yakın çevresinde Mehmet Edip Yüksel Cami, Mardin Devlet Hastanesi, Mardin Avm şeklinde yapılaşmalar bulunmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu mevkii ekonomik olarak orta-üst gelire sahip aileler tarafından talebin olduğu mevkii olup, çevrede mevcut yapılaşmalar genellikle ayrık nizam tarzında betonarme binalar şeklindedir. Taşınmazın ulaşımı kolay ve rahat olup toplu taşıma araçları taşınmazın bulunduğu Vali Ozan Caddesi üzerinden geçmektedir. Altyapı ve belediye hizmetleri yörede tamdır. Adres: Yalım Mah. Ayinsince Mevkii, 184 Ada, 8 Parsel, Artuklu, MARDİN

Özellikler: Taşınmaz arsa niteliğine sahip olup Artuklu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde yapılan incelemede taşınmaza ait onaylı Mimari Proje ve Yapı Ruhsatının bulunmadığı görülmüştür. 184 ada 8 nolu  ile 184 ada 9 nolu parseller yan yana parsellerdir. Parseller üzerine inşa edilen bodrum+zemin+asma+7 normal kat+teras kattan oluşan bina her iki parsel üzerine gelecek şekilde inşa edildiği tespit edilmiştir. Taşınmaz geometrik olarak dikdörtgene yakın yamuk formda olup, topoğrafik olarak eğimli bir zemine sahiptir. Parselin kuzey cephesi 7 m`lik imar yoluna diğer cepheler komşu parsellere cephelidir. Taşınmazın 7 m`lik yola yaklaşık 17,4 m cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz 2 parsel üzerine yapılmış olup, sadece 8 parsel satılıktır.

Not: 13.11.2019 tarihinde, Artuklu Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan şifahi bilgiye göre, 184 ada 4 parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamındadır. Artuklu Uygulama İmar Planı dahilinde konut+ticari imarlı olup, taşınmazın bulunduğu ada blok nizam, 8 kat yapılaşma şartına sahiptir. Yapılan incelemede taşınmazın tek başına imar müsadesine uygun yapılaşamayacağı, komşu parsel olan 184 ada 9 parsel ile tevhid şartı gerektiği bilgisi alınmıştır. Taşınmazın tapu vasfı "arsa" olarak geçmektedir.