Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Manisa Yunusemre M.Fevzi Çakmak Mahallesinde 117 m2 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 117m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 9571
Pafta 21L4B
Ada 1843
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 26
Kat Sayısı 1
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

M.FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ, 6233 SOKAK, NO: 4, BB. NO: 1, YUNUSEMRE / MANİSA

Manisa Yunusemre M.Fevzi Çakmak Mahallesinde 117 m2 3+1 Daire

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım için mahalle sınırlarında yer alan Pazar yeri çıkış noktası alınacak olursa; Pazaryerinin güneyindeki Horozköy Caddesine girilir. Cadde üzerinde batı istikametine doğru 200m kadar ilerledikten sonra sağa 6236 Sokağa girilir. Sokak üzerinden 300m kadar ilerledikten sonra sağa 6233 Sokağa girilir. Sokak üzerinden 10m kadar ilerledikten sonra sağda ikinci sırada 4 kapı numaralı yapıya ulaşılır.


Özellikler:  Taşınmaz; yapının zemin katında yer alan 1 nolu dairedir. Taşınmaz ziyaret vaktinde iç mekanı görülememiştir. Bina girişine göre ön cephede yer alan mahallerin normal kat hizasında çıkma şeklinde 10 m2 büyütüldüğü, banyonun bir kısmının lavabo olarak antre mahalline dahil edildiği, havalandırmanın iptal edildiği, projesindeki y.odası mahalline arka bahçenin yaklaşık 5 m2lik kısmının kapatılarak duş ve gömme dolap yeri olarak dahil edildiği, mutfak nişi mahallinin oda, arka cephedeki oda mahallinin mutfak olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Ayrıca, mutfak mahallinden kapı açılarak arka bahçeye geçiş sağlandığı ve arka bahçede yaklaşık 5 m2lik depo mahallinin oluşturulduğu görülmüştür. Mülk mevcutta 117 m2 alana sahiptir. Projesine göre 98m2 kullanım alanı bulunmaktadır.

Bina; 1843 ada 2 parselde kayıtlı olan 248 m2 arsa vasfında mülktür. Taşınmaz düz ve eğimsiz bir topoğrafya üzerinde yer alan dikdörtgen forma sahip olan bir arsadır. Parsel çevresi bahçe duvarı ile çevrilmiştir. Parsel üzerinde incelenen mimari projesine göre zemin ve 1 normal kat olmak üzere toplam 2 katlı betonarme bir yapı bulunmaktadır. Yapının zemin ve 1 normal katında her katta 1'er adet mesken olmak üzere toplam 2 adet Bağımsız Bölüm bulunmaktadır. Yerinde dışarıdan yapılan gözlemlerde yapının 1. normal katı üzerine ek bir çekme kat inşa edildiği görülmüştür. Bu kat üst kat alanın yaklaşık yarısına kadar kapalı olacak şekilde inşa edilmiştir. Ön cephesi üzeri veranda ile kapatılmış ve teras olarak kullanılacak şekilde inşa edilmiştir. Yapının dış cephesi akrilik boyalıdır. Çatısı galvanize saç kaplamadır. Yapının bahçe duvarı ile kontrollü bir girişi bulunmaktadır. Parselin yan cephesi kısmen üzeri kapatılarak otopark olarak kullanılacak şekilde inşa edilmiştir. Söz konusu yapının sokak bağlantısı demir doğrama kapı ile sağlanmaktadır.

Not: 21/01/1992 tarihli yapı kullanma izin (İskan) Belgesi mevcuttur.