0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Manisa Sarıgöl Şeyhdavutlar Mahallesi'nde 40 Dönüm Tarla

Bankadan 41712m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
15403
Metre Kare:
41712m2
Ada:
1010
Parsel:
16
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 3
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

ŞEYHDAVUTLAR MAHALLESİ, KERTİL MEVKİİ, 1010 ADA 16 PARSEL, SARIGÖL / MANİSA

Uzman Görüşü

Taşınmazın ekilebilir arazi olması, bölgede çiftçiliğin gelişmiş olması, ulaşım imkanlarının iyi olması, tapu vasfının 2 katlı kargir ev, 2 adet depo ve tarla olması avantajıdır.


Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 41712,56 m² yüz ölçümüne sahip olup mahallinde tarla ve bağ vasıflıdır. Taşınmaz geometrik olarak amorf formda olup, topoğrafik açıdan hafif eğimli kısmen engebeli bir arazi üzerinde konumludur. Hali hazır durumda taşınmaz üzerinde yaklaşık 10000 m2 lik alanda bağ bulunduğu parselin geri kalanında ise boş tarla olduğu görülmüştür. Taşınmazın kadastral yola cephesi bulunmadığı Kadastro Müdürlüğünden tespit edilmiştir. Parselin sınırlarını belirleyici herhangi bir unsur bulunmamaktadır.

Taşınmaz plansız alanlar yönetmeliğine tabi olup çevresinde tarımsal nitelikli kullanılan tarım arazileri konumludur. Kuzeyinde konumlu olduğu Şeyhdavutlar Mahallesinde genellikle tarım ve orman nitelikli araziler mevcuttur. 

Ulaşım: Şeyhdavutlar Mahallesi, 1010 ada 16 parsel, Sarıgöl / Manisa adreslidir. Parsel yerleşik alan sınırları dışındadır. Şeyhdavutlar Mahallesi Sarıgöl ilçe merkezine yaklaşık ~13 km mesafededir. Konu taşınmaz yerleşik alan sınırları dışında konumlu olup, sınır parseller üzerinde genellikle mevsimsel olarak ihtiyaca yönelik ekilebilen boş araziler, zeytinlikler, üzüm bağları ve ormanlık alanlar bulunmaktadır. Yerleşik alan sınırları içinde ise bölge halkı tarafından mesken, ahır, kümes, samanlık v.b. amaçlar için kullanılan 1-2 katlı müstakil yapılar mevcuttur. Bölgenin başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. İçme suyu şebekesi, ana kanalizasyon hattı, elektrik, telefon vb altyapısı mevcuttur. Parsel bu altyapı imkanlarından yararlanabilecek konumda değildir. Bölgenin büyük çoğunluğu tarım ve orman arazilerinden oluşmaktadır. 

Not: Taşınmazın tapu vasfı 2 KATLI KARGİR EV 2 ADET DEPO VE TARLA'dır. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.