COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Manisa Kula Bey Mahallesinde 250 m2 İmarlı Arsa

Bankadan 250m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 10171
Metre Kare 250m2
Ada 427
Parsel 7
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.4
Emsal 1.2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Bey Mahallesi, 300 Sokak, 427 ada 7 parsel Kula/ Manisa

Manisa Kula Bey Mahallesinde 250 m2 İmarlı Arsa

Açıklama

Ulaşım: 427 ada 7 parsele ulaşım için, İzmir­-Ankara çevre yolu üzerinden Kula merkezden İzmir istikametine ilerlenir, Jandarma kavşağını geçip ~700 m ilerleyip top sahasını geçer geçmez sağa girilir, ~550 m ilerlendikten sonra sağ kolda ara parselde taşınmaza ulaşılır.

Özellikler: 427 ada 7 parsel; Taşınmaz eğimli bir arazi yapısına sahip olup arazi genellikle taşlık ve kayalıktır. Dikdörtgene yakın bir geometriye sahip olup ara parselde konumludur. Taşınmazın güneyinde 300.sokağa 11m cephelidir. Derinliği ise yaklaşık 22 metredir.

Yakın çevresinde iki adet okul bulunmakta olup taşınmazın kuzeyinde tepenin diğer tarafında yeni ilçe hastane inşaatı başlamış olup Celal Bayar Üniversitesinin Kula ilçesindeki bölümü taşınmazın yine kuzeyinde konumludur. Bölgenin topografik yapısı eğimli ve engebelidir. Bölgenin çoğunluğu boş imarlı arsa olup, yer yer eski 1-­2 katlı yapılar, yer yer de yeni 4 katlı betonarme yapılar mevcuttur. Son yıllarda yeni yapı sayısında ve yeni inşaatlarda gözle görülür bir artış mevcuttur. Bölgede bazı imar yolları henüz açılmadığı gibi açılmış bazı yollarda da taş parke, asfalt, kaldırım, gibi düzenlemeler henüz yapılmamıştır. Bölgede elektrik, su, kanalizasyon, telefon gibi alt yapılar mevcuttur. Bölge genellikle alt ve orta gelir grubundan insanların ikamet ettiği ve ikamet etmek için yer seçtiği bölgeler arasındadır. Son yıllarda hastane inşaatının başlaması, üniversitenin de bölgeye taşınması ile bölge daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. İlçenin öncelikli tercih edilen bölgeleri arasında değildir. Kula gibi küçük bir ilçeye nazaran ilçenin merkezi bölgelerine, sosyal donatı alanlarına ve kamusal alanlara yürüme mesafesinde uzak konumludur. Taşınmaz Vali Muzaffer Ecemiş Ortaokuluna ~300 metre mesafede olup taşınmazlara toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Not: Taşınmazın de 1/1000 ölçekli güncel Uygulama İmar Planına göre TAKS:0,40 KAKS:1,20, ayrık nizam, 3 kat, konut imarlı oldukları, parsellerin yola/parka terkinin olmadığı bilgisi şifahen edinilmiştir.