Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Kütahya Merkez Sakatçiftliği Köyünde 4.574 m2 Tarla

Bankadan 4574m2

Özellikler

Tapu no 10698
Ada 101
Parsel 321
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Kütahya, Sakaçiftliği, ALIÇLIK, J24A14D2D pafta, 101 ada, 321 parsel

Kütahya Merkez Sakatçiftliği Köyünde 4.574 m2 Tarla

Açıklama

Ulaşım: Sakaçiftliği köyünün kuzeybatı ve güneydoğu yönlerinde konumlu taşınmazlar köy yerleşik alanına maksimum 1,0 km­ 1,2 km mesafede yer almakta olup taşınmazlara ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır. Sakaçiftliği köyü Kütahya İl Merkezinin 20 km güneydoğusunda yer almakta, köye ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde, benzer nitelikte tarım arazileri, devlet ormanı ve Sakaçiftliği köyü yerleşim alanı bulunmaktadır.

Özellikler:  Alıçlık Mevkii, 4.574,64 m2 yüzölçümlü, 101 ada, 321 nolu parsel; şekilsiz çokgen geometrik yapıda, topoğrafik olarak % 0 ­ 2 eğimli bir yapıya sahip olup kumlu­tınlı, orta derin profilli (50­90 cm), güneyinde yer alan sulama kanalından sulama imkanı bulunan sulu mutlak tarım arazisi vasfındadır. Taşınmazın kadastral yola cephesi bulunmamaktadır. Güney cephesi sulama kanalı, diğer cepheleri benzer nitelikteki tarım arazileri ile çevrilidir. En yakın yerleşim birimi olan Sakaçiftliği Köy Yerleşik alanına 450 metre mesafededir. Taşınmazın buğday ekili olduğu tespit edilmiştir. 

Taşınmaz Plansız alanlar İmar Yönetmeliği 6. Bölüm hükümlerine tabidirler. Bölgeye ulaşım özel araçlarla sağlanmaktadır. Yerinde yapılan incelemelerde parsellerin sınırlarını çevreleyen herhangi bir nesneye (tel çit, poligon taşı, direk, duvar, vb.) rastlanmamıştır. Taşınmazın belirtilen toprak özellikleri ile yörenin ve çiftçilerin tarım geleneği ve bilgi seviyesi, sosyo­ekonomik koşullar ve iklim özellikleri dikkate alınarak en uygun üretim sisteminin Kuru Taban Arazilerde buğday ­macar fiği ( kuru ot) ikili münavebe sistemi olduğu, Sulu Taban Arazilerde buğday ­ macar fiği ( kuru ot) – haşhaş üçlü münavebe sistemi olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.