Konya Selçuklu Işıklar Mahallesinde 173 m2 Depolu Dükkan

Bankadan 173m2

Özellikler

Tapu no 9966
Pafta 150
Ada 3149
Parsel 225
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 27
Isıtma Sistemi Kombili
Kat Sayısı 4
Bağımsız Bölüm 12
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Işıklar Mahallesi Duranbey Sokak Çetinkaya Apt. No:37/A Selçuklu/KONYA

Konya Selçuklu Işıklar Mahallesinde 173 m2 Depolu Dükkan

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım için, Yeni Sille Caddesi, Rauf Denktaş Caddesi ve Çevreyolu Caddesi’nin kesiştiği kavşaktan, güneydoğu yönündeki Rauf Denktaş Caddesi'ne girilerek, 160 m sonra soldaki Duranbey Sokak’a dönülerek yolun 540 m devamında sol kolda değerleme konusu taşınmaza varılır.


Özellikler: Taşınmaz; bina ana giriş kapısı yönünden bakıldığında sağ tarafta, Duranbey Sokak üzerinden bakıldığında ise ön cephede konumludur. Taşınmaz, onaylı mimari projesi üzerinde yapılan incelemelere göre brüt 173 m2 (zemin kat = 85 m2 + bodrum kat = 88 m2) alanlıdır. Taşınmazın Duranbey Sokak’a yaklaşık olarak 9,6 m cephelidir. Taşınmaz girişi bina haricinde zemin kattan, güneydoğu cepheden ve Duranbey Sokak'tan sağlanmaktadır.

Onaylı mimari projesine aykırı olarak; zemin katta 1­2 yatay aksları ve C dikey aksı hizasında duvar örülerek bodruma iniş holü oluşturulduğu, 4­5 yatay ve C­D dikey aksları arasındaki bodruma iniş merdivenin iptal edildiği, bodrum katta iki depo arasında geçiş sağlamak için duvarın bir bölümünün açıldığı görülmüştür. Taşınmazın brüt alanında herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. Taşınmazın vitrini ve dış kapısı alüminyum doğrama olup, wc kapıları ahşap doğramadır. Zeminler; zemin katta seramik kaplama, bodrum katta beton kaplama olup, duvarlar dükkanda saten alçı üzeri boyalı, depolarda sıvalı, wc lerde seramik kaplamadır. Taşınmazda ısınma doğalgaz kombi ile panel radyatörlü olarak sağlanmaktadır. Taşınmaz geniş kullanım alanlı olup, sokak cepheli dükkandır.

Bina; 3149 Ada, 225 Nolu Parsel, 530,74 m2 alanlı arsa üzerine, betonarme karkas yapı cinsinde, ikiz nizamda, Bodrum + Zemin + 4 Normal Katlı olarak 1990­1991 yılları arasında inşa edilmiştir. Selçuklu Tapu Müdürlüğü’nde incelenen kat irtifakına esas onaylı mimari projesi ve mevcut durumuna göre taşınmazın bulunduğu binanın bodrum katında, 12 bağımsız bölüm numaralı depolu dükkan eki depo, sığınak ve meskenlere ait kömürlükler; zemin katında bina girişi, 1 bağımsız bölüm numaralı mesken ile 12 bağımsız bölüm numaralı depolu dükkan; 1.normal katında 4 ve 5 bağımsız bölüm numaralı meskenler; 2.normal katında 6 ve 7 bağımsız bölüm numaralı meskenler; 3.normal katında 8 ve 9 bağımsız bölüm numaralı meskenler; 4.normal katında 10 ve 11 bağımsız bölüm numaralı meskenler olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 2 ve 3 bağımsız bölüm numaralı depolu dükkanların birleşmesi ile değerleme konusu 12 bağımsız bölüm numaralı dükkan oluşmuş, 2 ve 3 bağımsız bölüm numaraları iptal edilmiştir. Binanın dış cephesi yalıtımlı ve sıva üzeri boyalı olup, giriş holü, kat holleri ve iç merdivenlerde yer döşemesi mozaik kaplamalı, duvarlar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı ferforje demir doğrama, merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada bireysel doğalgaz ısıtma sistemi bulunmakta olup, 1 adet asansör bulunmaktadır. Bina girişi projesine ve mevcut duruma göre binanın güneybatı cephesinden ve zemin kat kotundan sağlanmaktadır.

Not: 07/05/2012 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi (iskan) bulunmaktadır.