COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Konya Selçuklu İhsaniye Mahallesinde 4+1 172 m2 Daire

Vakıftan 4 + 1 172m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 12998
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 172m2
Ada 2609
Parsel 179
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kalorifer
Bina Yaşı 30
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 8

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

İhsaniye Mahallesi Aşina Sokak Yüksel Apartmanı B Blok No:4 Kat: 1 Daire: 3 Selçuklu/KONYA

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Özellikler: Mesken güneyde yer alan girişi göre sağ ön cephede konumlu olup onaylı projesi ve mahallinde yapılan ölçümlere göre 172 m2 brüt alana sahiptir. Mesken 4 oda, salon, mutfak, banyo, çamaşır odası, lavabo-wc, antre, hol ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Konu mülk, binanın güney yöndeki girişine göre sağ ön tarafta kalmakta olup, güney olmak üzere tek cephelidir. Meskenin giriş kapısı, iç kapıları ve pencereleri ahşap doğramalıdır. Zeminler salon ve odalarda ahşap parke, mutfak, antre ve holde fayans, banyo ve lavabo-wc hacimlerinde ise seramik kaplıdır. Duvarlar banyo ve lavabo-wc hacminde fayans kaplı, diğer tüm hacimlerde ise sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavanlar ise tüm hacimlerde sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfakta mermer tezgah ve altlı üstlü ahşap dolaplar, banyoda duşakabin, klozet ve ayaklı lavabo,lavabo-wc hacminde ise ayaklı lavabo ve alaturka tuvalet taşı bulunmaktadır. Mutfak ve salon çıkışlı balkon zeminleri fayans kaplı olup, mutfak çıkışlı olan balkonu pvc doğrama camekan ile kapatılmıştır. Meskenin ısınma sistemi merkezi sistem kaloriferli olup, kalorifer petekleri döküm dilim radyatördür.
Ana gayrimenkul 1.012,00 m2 alana sahip arsa üzerinde, betonarme yapı tarzında, bitişik nizamda, bodrum, zemin kat ve 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlı olarak inşa edilmiştir. 5 dükkan ve 16 mesken olmak üzere toplam 21 adet bağımsız bölümden oluşan binanın dış cephesi kaleterasit, giriş kapıları demir doğrama, merdiven ve sahanlıkları ise mermer kaplıdır. Her iki girişinde de 1’er adet asansör bulunan binanın ısınma sistemi merkezi sistem kaloriferlidir. Vaziyet ve zemin kat planına göre bina 2 girişli olup, mahallinde kuzeydeki girişi A blok, güneydeki girişi ise B blok olarak isimlendirilmiştir. Mülk binanın güney yöndeki girişin (B blok) 1. Katında yer almaktadır. 

Ulaşım: Konya Büyükşehir Belediyesi’nin güneydoğu yönden cephe olduğu Vatan Caddesi üzerinde güneybatı yönde ilerlenir. Bu caddenin Millet Caddesi ve Yahya Çavuş Caddesi ile kesiştiği İhsaniye Kavşağı’na gelinir. Millet Caddesi üzerinden düz devam edilir ve sonra sola İhsaniye Caddesi’ne dönülür. Bu cadde üzerinde yaklaşık 40 m. ilerledikten sonra sağa Aşina Sokak’a girilir. Değerlemeye konu mülkün yer aldığı bina bu sokak üzerinde soldaki ilk bina olup, İhsaniye Caddesi ile Aşina Sokak kesişiminde yer almaktadır. Bölge genel olarak 4-6 katlı, bitişik nizamlı, zemin katları ticari, üst katları konut kullanımlı eski yapılaşmanın yoğun olduğu bir bölge olarak ön plana çıkmaktadır. Bölgedeki konutlar orta ve üst gelir grubu aileler tarafından talep görmektedir. Bölgeye ulaşım, toplu taşıma araçları ile düzenli ve sürekli olarak sağlanmaktadır. Bölge, belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Barbaros İlkokulu, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Konya Eğitim Araştırma Hastanesi Zafer Semt Polikliniği, İhsaniye İlkokulu, Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu, Mehmet Ali – Kadriye Atiker İmam Hatip Ortaokulu yer almaktadır.

Not: 10.10.1990 tarihli Yapı Kullanım İzni bulunmaktadır.