COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Konya Sarayönü Boyalı Mahallesinde Kerpiç Ev

Bankadan 2 127m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12525
Oda Sayısı 2
Metre Kare 127m2
Ada 211
Parsel 1
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 30
Kat Sayısı 1
Arsa Yüzölçümü 1478

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Boyalı Mahallesi, 151059 Sokak Köyiçi Mevkii 211 Ada 1 Parsel Sarayönü/KONYA

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

1.478,76 m2 arsası üzerinde, yığma yapı tarzında tek katlı kerpiç ev ve kerpiç ahır olmak 2 adet yapısı olan yerleşkenin tamamı

Ulaşım: Sarayönü ilçe merkezinden hareketle Kartepe Köy Yolu üzerinden yaklaşık 42,3 km ilerlendikten sonra Çeşmelisebile ulaşılır, daha sonra sırasıyla Kuyulusebil, Karabıyık Mahalleleri üzerinden yaklaşık 26,8 km ilerlendikten sonra Boyalı Mahallesine ulaşılır. Boyalı Mahallesinin doğusunda konumlu olup yaklaşık 500 m mesafededir. Ulaşım krokisi raporda verilmiştir. Konya il merkezine 123 km mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bölge ile Sarayönü Belediyesi ilgilenmektedir.

Özellikler: 11 Ada 1 Nolu Parsel: Konya İli, Sarayönü İlçesi Tapu Müdürlüğünde Boyalı Mahallesi, Köyiçi Mevkii 211 Ada 1 no’lu parsel ile belirli 1.478,76 m2 alanlı ‘Tek katlı kerpiç ev, ahır, avlusu’ vasıflı taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerinde yer alan yığma yapı tarzında tek katlı kerpiç ev ve kerpiç ahır olmak 2 adet yapıdan oluşmaktadır. Ana taşınmazı oluşturan bu iki temel etmenin taşınmazın toplam değerine etki eden özgün vasıf ve unsurları aşağıda sırasıyla verilmiştir. Arsa Bölümü: 1.478,76 m2 alanlıdır. Geometrik olarak yamuk şeklinde, topografik olarak düz bir yapıdadır. Arsanın kuzey ve batı cephelerden komşu parsellere sınırı bulunmaktadır. Taşınmazın çevresi taş duvar ile çevrelenmiş olup demir doğrama bahçe giriş kapısı mevcuttur. Parselin elektrik, su ve yol altyapısı mevcuttur. Sarayönü Belediyesi İmar Biriminden alınan bilgiye göre değerleme konusu taşınmaz; 15.08.2014 tarih 437 Sayılı Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis kararına göre; tapusunda mevkisi ‘Köyiçi’ olarak belirtilen alanlar kırsal yerleşim alanı içerisinde kabul edilecek ve yapılaşmalar uygulama imar planları yapılıncaya kadar aşağıda belirlenen yapılaşma koşulları çerçevesinde yapı yapılacaktır. Yapılaşma şartları TAKS=0,40 E: 0,80 en fazla yükseklik 6,50m olacaktır. Silo yem deposu v.b yapılar için max. bina yüksekliği ihtiyaç doğrultusunda idarisince belirlenecektir. Yapı alanı 500m2 geçmesi durumunda imar planı yapılması zorunludur. İmar durumu itibari ‘plansız alanlar’yönetmeliği esas alınacaktır. 

Mahallinde 127 m2 kullanım alanlı tek katlı kerpiç ev ve yaklaşık 72m2 kullanım alanlı tek katlı kerpiç ahır bulunmaktadır. Dış cephesi çamur sıvalı olup pencere ve kapısı ahşap doğrama olup çatışı ahşap üzeri hasır serilerek toprak ile kapatılarak oluşturulduğu tespit edilmiştir. Ahır bölümünün bir kısmı yıkılmış vaziyettedir. Arsa üzerinde bulunan yapılar basit yapı tarzında olup oldukça eski olup, ekonomik ömürlerini doldurmuş yapılardır. Taşınmazın iç mekân özellikleri tespit edilememiştir.