1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Konya Karatay Sultan Mesud Mahallesi'nde 110 m2 Depolu Dükkan

Bankadan 110m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 17499
Metre Kare 110m2
Ada 16255
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 26
Isıtma Sistemi Sobalı
Kat Sayısı 3
Bağımsız Bölüm 3
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Sultan Mesud Mahallesi Çınar Sokak No:5B(3 BBN) Karatay/Konya

Açıklama

Özellikler: Zemin Kat, 3 bağımsız bölüm nolu depolu dükkan, binaya kuzeydoğu cephesinden bakıldığında soldan sağa doğru ilk dükkandır. Mimari projesine göre, bodrum kat 40 m2, zemin kat brüt 70 m2 olmak üzere toplam brüt 110 m2 alanlıdır. Projesine göre taşınmaz, bodrum katta depo, zemin katta dükkan ve wc bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaza kuzeydoğu yönünde Çınar Sokağa cephesi bulunmaktadır. 

Gayrimenkulün bulunduğu site 428,00 m2 yüz ölçümlü, amorf şekle sahip alan içerisinde konumlanmış olan parseldedir. Parsel üzerinde 1 adet bitişik nizamda blok bulunmaktadır. Parsel güney yönde Cihangir Caddesine, kuzeydoğu yönde Çınar Sokağa, diğer yönlerden bitişik nizam bloklara cephelidir. Blok betonarme yapı strüktüründe bodrum, zemin, 3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Projesine göre bodrum katta 1,2,3,4 bağımsız bölüm nolu dükkân eki depolar ile ortak alan kömürlük ve sığınak, zemin katta; 1,2,3,4 bağımsız bölüm nolu depolu dükkanlar ve bina girişi, 1. Normal Katta 5,6 bağımsız bölüm nolu daireler, 2. Normal Katta 7,8 bağımsız bölüm nolu daireler, 3. Normal Katta 9,10 bağımsız bölüm nolu daireler olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binanın güney  yönde zemin katta girişi mevcuttur. Blok giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Bina dış cephesi ince sıva üzeri plastik boyalıdır.

Ulaşım: Gayrimenkul, Konya İli, Karatay ilçesi, Sultan Mesud Mahallesi, Çınar Sokak, No:5A (4 BBN) ve No:5B (3 BBN) posta adresindedir. Taşınmaza ulaşmak için tarif olarak, Ankara Caddesinden kuzey istikamette ilerlerken sağ kol üzerindeki Sultan Veled Caddesine dönülür. Bu cadde üzerinde yaklaşık 500 m ilerlendikten sonra Cihangir Caddesine bağlanılır. Mülk bu sokak üzerinde 65 m. ileride sol kolda konumlanmıştır. Kent merkezinde yer alan taşınmazın bulunduğu bölge eski bir yerleşim yeridir. Teknik altyapı olanakları tam olan ve ulaşım problemi bulunmayan bölge, hem konut hem de ticari fonksiyonlu gelişim göstermiştir. Ana caddelere göre iç kısımlar ağırlıklı olarak ikamet amaçlı apartmanlardan teşekkül etmekte iken, cadde üzerinde ve özellikle de taşınmazın kuzeyindeki İstanbul Caddesi ticari olarak gelişim göstermiştir. Söz konusu lokasyon Mevlana Müzesine yakın konumda bulunması nedeni ile kısmen turizm potansiyeline sahiptir. Bölge genelinde bulunan tarihi çarşıların varlığı bu lokasyonu alışılmış bir ticari merkez haline getirmektedir. Bu özellikleri sebebi ile bölge genelinde ticari aktivasyon yüksek seviyededir. İl merkezinde birçok semte taşıma yapan belediye otobüs ve dolmuşlarının güzergahı olması bölgenin ulaşılabilirliğini olumlu olarak etkilemekte, bu da ticari potansiyeli yükseltmektedir. Bu olumlu özellikleri yanı sıra bölgenin eski bir yerleşim yeri olmasına bağlı olarak yapılaşma kısmen düzensizlik göstermekte, dar sokaklar vb. durumlar ciddi bir otopark problemi yaratmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde ana caddeler üzerinde bir kısmı tamamen ticari olarak kullanılmakta olan, bir kısmı ise zemin katları ticari üst katları mesken kullanımlı ayrık-bitişik nizam apartmanlar, iş merkezleri, tarihi çarşılar, resmi kurum alanları, eğitim ve sağlık yapıları bulunmaktadır. Ancak taşınmazların bulunduğu Çınar Sokak yaya ve araç yoğunluğu bakımından oldukça düşük seviyede olup ticari potansiyel neredeyse yok denilecek kadar azdır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.