COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Konya Kadınhanı Kolukısa/Mescit Mahallesinde Tarla

Bankadan 14533m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 9563
Metre Kare 14533m2
Ada 243
Parsel 43
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Kolukısa/Mescit Mahallesi, Dümbelek Mevkii, 243 Ada, 43 nolu parsel, Kadınhanı/KONYA

Uzman Görüşü

Taşınmazın m2 fiyatı bölgeye göre çok uygundur. Ayrıca tarlanın şekli ve yapısı tarıma elverişlidir.


Açıklama

Ulaşım: Kadınhanı ilçe merkezinden, Konya Caddesi ve Zeki Altındağ Caddesi takip edilerek, Çevre Yoluna çıkılır. Bu yol üzerinde yaklaşık 750 m. ilerledikten sonra sağa Hacı Mehmetli­Pusat­Kolukısa istikametinde uzanan asfalt yola girilir. Yaklaşık 31 km ilerledikten sonra Kolukısa Mescit Mahallesine varılır. Taşınmaza ulaşmak için, Kolukısa hizmet binasının güney yönünden cephe olduğu Kolukısa Caddesi üzerinde doğu yönünde yaklaşık 500 m. ilerledikten sonra sağa 125865. Sokak’a dönülür. Bu sokak üzerinde yaklaşık 70 m. ilerledikten sonra, sola 125861. Sokak’a dönülür. Bu sokak üzerinde ise 560 m. ilerlenir ve 125861. Sokak ile 125906. Sokak yol ayrımına gelinir. Sol kolda kalan 125861. Sokak üzerinde devam edilir. Bu yol üzerinde yaklaşık 2 km. ilerledikten sonra sağa, mera arazisi içine açılmış yola dönülür. Bu yol üzerinde ise yaklaşık 450 m. ilerlenir. Değerlemeye konu parsel sol kolda yoldan 40 m. kadar içerde konumlanmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölgede buğday, arpa, mısır, ayçiçeği, şeker pancarı ve patates gibi ürünlerin ekili olduğu tarlalar bulunmaktadır. Yapılaşma yaklaşık 2 km. mesafedeki Kolukısa Mescit Mahallesi yerleşim alanında 1­2 kat halinde şekillenmiştir.
Özellikler: Taşınmaz mülk; 14.533,00 m2 alanlı ekilmemiş boş tarlalardır. Topoğrofik açıdan düz bir zemin yapısına, taşlıklı bir toprak yapısına sahiptir. Su ihtiyacını tamamen doğal imkanlarla(yağmur suyu) karşılamaktadır. Mevcut durumu itibari ekilmemiş boş vaziyette olup, buğday, arpa, yulaf vb. gibi ürünlerin ekimine elverişlidir. Dörtgen şeklindeki tarla kadastro paftasına göre kuzeybatı yönünden 243 Ada, 98 Parsele, diğer yönlerden mera arazisine cephe konumlu olup, kadastro yoluna cephesi yoktur. Tarla üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.